Policja poszukiwała zaginionego. Znaleziono go... pijanego w magazynie z alkoholem
Policjanci z Kolbuszowej otrzymali informację o zaginionym mężczyźnie. 49-latka udało się odnaleźć: okazało się, że włamał się do magazynu z alkoholem, gdzie przez kilka dni pił i spał. W chwili odnalezienia miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Informacja o zaginięciu dotarła do funkcjonariuszy w piątek rano. 49-latek po raz ostatni widziany był w poniedziałek, od tego czasu nie dawał znaku życia.
Kilka godzin później policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie znalezionym na terenie jednego z magazynów.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że włamywacz to poszukiwany mężczyzna. - Policjanci ustalili, że mężczyzna po wyjęciu szyby w oknie, wszedł do magazynu i za skrzynkami z alkoholem urządził sobie posłanie. Na zmianę śpiąc i pijąc, spędził tam pięć dni. Spowodowane przez włamywacza straty oszacowano na kwotę około 260 złotych. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu - informuje lokalna policja.
Mężczyzna trafił do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.