Reklama
Reklama

Barierkowy "absurd" na Ogrodach

fot. Gosia
fot. Gosia

- Absurd goni absurd - pisze nasza czytelniczka o barierkach, które zamontowano w pobliżu pętli tramwajowej na Ogrodach. Barierki zamontowano na chodniku i ścieżce rowerowej - w poprzek. Miasto wyjaśnia, że mają chronić pieszych.

Ścieżka rowerowa i chodnik, a na nich, zamontowane w poprzek barierki ochronne. - Absurd goni absurd - pisze czytelniczka Gosia. Rzeczywiście barierki wyglądają zaskakującą - między nimi znajduje się torowisko tramwajowe.

Poznańskie Inwestycje Miejskie tłumaczą, że zadaniem barierek jest "bezpieczne przeprowadzenie pieszych przez przecinającą chodnik linię tramwajową - wyjazd z pętli Ogrody". - Ścieżka rowerowa po południowej stronie ul. Dąbrowskiego kończy się przejazdem na stronę północną przed ulicą Botaniczną, kilkadziesiąt metrów przed wyjazdem z pętli Ogrody - wyjaśniają PIM.

Urzędnicy podkreślają, że rowerzyści powinni w tym miejscu korzystać z drogi rowerowej po północnej stronie ulicy Dąbrowskiego. - Istniejąca infrastruktura (przy wyjeździe z pętli tramwajowej - przyp.red.) w przyszłości będzie wykorzystana do budowy dalszego odcinka drogi rowerowej (stąd piktogram roweru - w najbliższym czasie zostanie on tymczasowo przekreślony). Obecnie stanowi ona chodnik - dodają. Gdy już powstanie dalsza część drogi rowerowej po południowej stronie ulicy, wyznaczony ma zostać bezpieczny przejazd dla rowerzystów przez torowisko tramwajowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro