Reklama
Reklama

Barierkowy "absurd" na Ogrodach

fot. Gosia
fot. Gosia

- Absurd goni absurd - pisze nasza czytelniczka o barierkach, które zamontowano w pobliżu pętli tramwajowej na Ogrodach. Barierki zamontowano na chodniku i ścieżce rowerowej - w poprzek. Miasto wyjaśnia, że mają chronić pieszych.

Ścieżka rowerowa i chodnik, a na nich, zamontowane w poprzek barierki ochronne. - Absurd goni absurd - pisze czytelniczka Gosia. Rzeczywiście barierki wyglądają zaskakującą - między nimi znajduje się torowisko tramwajowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Poznańskie Inwestycje Miejskie tłumaczą, że zadaniem barierek jest "bezpieczne przeprowadzenie pieszych przez przecinającą chodnik linię tramwajową - wyjazd z pętli Ogrody". - Ścieżka rowerowa po południowej stronie ul. Dąbrowskiego kończy się przejazdem na stronę północną przed ulicą Botaniczną, kilkadziesiąt metrów przed wyjazdem z pętli Ogrody - wyjaśniają PIM.

Urzędnicy podkreślają, że rowerzyści powinni w tym miejscu korzystać z drogi rowerowej po północnej stronie ulicy Dąbrowskiego. - Istniejąca infrastruktura (przy wyjeździe z pętli tramwajowej - przyp.red.) w przyszłości będzie wykorzystana do budowy dalszego odcinka drogi rowerowej (stąd piktogram roweru - w najbliższym czasie zostanie on tymczasowo przekreślony). Obecnie stanowi ona chodnik - dodają. Gdy już powstanie dalsza część drogi rowerowej po południowej stronie ulicy, wyznaczony ma zostać bezpieczny przejazd dla rowerzystów przez torowisko tramwajowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
110.62 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro