Reklama
Reklama

Spór o Bałtycką: "Jaśkowiak nie panuje nad inwestycjami". Miasto odpowiada

fot. PIM, archiwum
fot. PIM, archiwum

Przebudowa rejonu skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Gdyńskiej stała się źródłem sporu pomiędzy wojewodą a władzami miasta. - Prezydent Jaśkowiak nie panuje nad inwestycjami - twierdzi Zbigniew Hoffmann. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przekonuje z kolei, że wszystko jest pod kontrolą.

- Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie odwołania złożonego przez spółkę SITA Zielona Energia Sp. z o.o. dotyczącego pozwolenia na użytkowanie obiektów budowlanych Instalacji Termicznego Przekształcania Frakcji Resztkowej Zmieszanych Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Wojewoda wielkopolski uważa, że prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, nie panuje nad prowadzonymi inwestycjami - czytamy w oświadczeniu, które pojawiło się na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Wojewoda Hoffmann uważa, że na obszarze budowy popełniono błędy w organizacji ruchu, co skutkuje problemami dla mieszkańców, których można było uniknąć.

W piątek popołudniu swoje oświadczenie wydały Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Na realizację przebudowy ulic Bałtycka / Gdyńska wpłynęło wiele czynników związanych z wadliwie przygotowaną dokumentacją projektową, niezidentyfikowanym bądź źle zidentyfikowanym uzbrojeniem podziemnym na obszarze inwestycji, czy też odwołaniami dotyczącymi wykupu nieruchomości. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy szukać również w działaniach poprzednich władz Miasta - czytamy w piśmie podpisanym przez zarząd spółki.

- Dokładamy wszelkich starań, aby utrudnienia były jak najmniejsze. W tym celu w pierwszych dniach października ulica Bałtycka zostanie otwarta dla ruchu w układzie dwujezdniowym, co w sposób zasadniczy poprawi komunikację w tym obszarze. Możliwy będzie lewoskręt z dwóch pasów ruchów na ul. Bałtyckiej w dwujezdniową ul. Gdyńską, która po ok. 100 metrach z dwóch pasów zostanie zawężona do jednego pasa - podkreślają urzędnicy. Stwierdzenie o niepanowaniu przez prezydenta Jaśkowiaka nad inwestycjami nazwano bezpodstawnym i świadczącym o niewystarczającej wiedzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro