Reklama

Jurek Owsiak wspiera czarny protest

Restrykcyjna i kompletnie nie do przyjęcia w dzisiejszej Europie - tak prezes WOŚP określa projekt ustawy o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jurek Owsiak zamieścił emocjonalny wpis na temat czarnego protestu w serwisie społecznościowym Facebook.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił projekt ustawy liberalizującej przepisy antyaborcyjnej, a do prac w komisji skierował projekt, który w praktyce całkowicie delegalizuje aborcję. Decyzja Sejmu spotkała się z szerokim sprzeciwem, a kolejne protesty w tej sprawie zaplanowano na poniedziałek.

Swoje poparcie dla protestu deklarują również osoby publiczne, a w piątek głos w tej sprawie zabrał Jurek Owsiak. Pretekstem do zajęcia stanowiska było zaproszenie do wspólnej modlitwy pod nazwą biały protest, które Jerzy Owsiak dostał od sióstr karmelitanek -Razem z Dzidzią solidaryzujemy się ze wszystkimi polskimi kobietami, które w poniedziałek będą brały udział w czarnym proteście. Razem z Dzidzią wiemy też, jak ogromna rzesza Polek potrafi oddać swoje serce, swoje życie dla życia swojego dziecka. Jak bardzo je kochają i jak bardzo o nie dbają. Pozostawmy im prawo decyzji na mocy istniejącej już ustawy. W naszym pojęciu czarny z białym się nie wyklucza, pod warunkiem, że biały nie będzie tylko oparty na pustej demagogii. Drogie siostry Karmelitanki, nie jesteśmy mordercami!- napisał lider WOŚP.

Jurek Owsiak nie ukrywa, że on i prowadzona przez niego fundacja mogą wiele powiedzieć o ratowaniu życia najmłodszych. Atakuje również wszystkie rządy, które rządziły Polską po 1989 roku -Kto jak kto, ale właśnie my na temat ratowania życia dzieci możemy także Karmelitankom ze Wspólnoty "Solniczka" opowiedzieć bardzo dużo. To jest cel naszej działalności i tym zajmować się będziemy nadal. Po tych 25 latach widzimy także, że żaden z rządów - powtarzam, żaden! - nie poradził sobie z tematem skutecznej pomocy rodzinom wychowującym dzieci chore i niepełnosprawne. Poprzedni rząd nawet zabrał im dodatki pielęgnacyjne, nie zważając na ich desperackie protesty w Sejmie - pisze Owsiak.

Prezes WOŚP deklaruje poparcie dla czarnego protestu wraz z całą załogą Fundacji WOŚP -Dobrze by było, abyśmy my, wszyscy Polacy, zrobili wszystko, aby kobiety w Polsce chciały mieć dzieci, czuły się bezpiecznie i mogły liczyć na ogromne wsparcie naszego Państwa w ich wychowywaniu. Aby wszystkie polskie mamy czuły opiekę i serdeczne przytulenie do serca. Dzisiaj jednak zbudowano przeogromne napięcie i wrogość. (...) Restrykcyjna i kompletnie nie do przyjęcia w dzisiejszej Europie propozycja nowej ustawy nic nie rozwiąże, nic nie zmieni, napompuje tylko balon strachu i zbuduje masę konfliktów w przyszłości. Szukajmy rozwiązania w zgodzie, a najlepiej zostawmy w spokoju ustawę, która już istnieje. Zróbmy wszystko, żeby żyło nam się serdeczniej, cieplej i z wielką wzajemną przyjaźnią - podsumowuje Owsiak.

Najbliższy czarny protest odbędzie się w poniedziałek. W ten dzień kobiety popierające protest deklarują pozostanie w domu i nie podejmowanie aktywności zawodowych, edukacyjnych. W wielu miastach zapowiedziano również manifestacje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro