Reklama

Trzykrotny wzrost popularności Poznańskiego Roweru Miejskiego

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

O 271 procent wzrosła liczba wypożyczeń roweru miejskiego po rozbudowie systemu w lipcu tego roku. W trwającym sezonie rowery miejskie były wypożyczane ponad 200 tysięcy razy.

Tegoroczny sezon roweru miejskiego rozpoczął się w marcu, a system liczył wówczas 37 stacji i 443 rowery. W lipcu zakończyła się rozbudowa systemu, a od tego momentu rowerzyści mają do dyspozycji 61 stacji oraz 683 rowery - Decyzja Miasta o inwestycji w rozwój infrastruktury Poznańskiego Roweru Miejskiego okazała się "strzałem w dziesiątkę" i przyniosła spektakularne rezultaty. Porównując liczbę wynajmów za okres lipiec - wrzesień z ubiegłego roku do obecnych wyników okaże się, że w Poznaniu, mimo rozbudowy systemu o około 60%, nastąpił blisko trzykrotny wzrost natężenia wypożyczeń - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. Okazuje się, że poznaniacy korzystają z nowości, które wprowadzono w lipcu -Poznaniacy bardzo entuzjastycznie przyjęli również rowerowe nowości. W ciągu ostatnich 86 dni rowery z fotelikami był wypożyczane blisko 3 tysiące razy, a małe rowerki - prawie 600 razy - dodaje Wojtkiewicz.

Z wyników roweru miejskiego zadowolone są władze ZTM - Rower jest elementem zrównoważonego transportu, a najnowsze statystyki tylko potwierdzają utrzymujący się od dłuższego czasu trend. Możemy się cieszyć, że inwestowanie w rozwój roweru miejskiego spotyka się z tak pozytywnym odbiorem w postaci znakomitych wyników pod względem wypożyczeń i coraz większego grona użytkowników- mówi Piotr Snuszka, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Wiadomo już, że kolejne rozbudowy systemu zaplanowano na następne lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro