Reklama
Reklama

Organizacje katolickie złożyły projekt ustawy delegalizującej antykoncepcje

fot. tijmen van dobbenburgh/freeimages.com

Nie milkną echa wokół planów zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, a do Sejmu trafił kolejny projekt, który ograniczy prawa kobiet. Projekt ustawy przygotowała grupa organizacji katolickich.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił projekt ustawy liberalizującej przepisy antyaborcyjnej, a do prac w komisji skierował projekt, który w praktyce całkowicie delegalizuje aborcję. Decyzja Sejmu spotkała się z szerokim sprzeciwem, a kolejne protesty w tej sprawie zaplanowano na poniedziałek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Okazuje się jednak, że to nie koniec projektów, które mogą uderzyć w prawa kobiet. Do Sejmu trafił w trybie petycji projekt ustawy przygotowanej przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, która zakazuje sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Kontrowersyjny paragraf brzmi:Kto wytwarza, wprowadza do obrotu, reklamuje, zbywa lub nieodpłatnie udostępnia środek o działaniu poronnym lub antynidacyjnym, podlega karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Autorzy projektu powołują się na naukę kościoła katolickiego. Wprowadzenie ustawy w takim brzmieniu doprowadzi do delegalizacji hormonalnych środków antykoncepcyjnych w Polsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro