Reklama

Organizacje katolickie złożyły projekt ustawy delegalizującej antykoncepcje

fot. tijmen van dobbenburgh/freeimages.com
fot. tijmen van dobbenburgh/freeimages.com

Nie milkną echa wokół planów zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, a do Sejmu trafił kolejny projekt, który ograniczy prawa kobiet. Projekt ustawy przygotowała grupa organizacji katolickich.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił projekt ustawy liberalizującej przepisy antyaborcyjnej, a do prac w komisji skierował projekt, który w praktyce całkowicie delegalizuje aborcję. Decyzja Sejmu spotkała się z szerokim sprzeciwem, a kolejne protesty w tej sprawie zaplanowano na poniedziałek.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Okazuje się jednak, że to nie koniec projektów, które mogą uderzyć w prawa kobiet. Do Sejmu trafił w trybie petycji projekt ustawy przygotowanej przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, która zakazuje sprzedaży środków antykoncepcyjnych. Kontrowersyjny paragraf brzmi:Kto wytwarza, wprowadza do obrotu, reklamuje, zbywa lub nieodpłatnie udostępnia środek o działaniu poronnym lub antynidacyjnym, podlega karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Autorzy projektu powołują się na naukę kościoła katolickiego. Wprowadzenie ustawy w takim brzmieniu doprowadzi do delegalizacji hormonalnych środków antykoncepcyjnych w Polsce.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro