Reklama

Cmentarz Junikowo: mężczyzna na rowerze zaczepia kobiety

fot. Cmentarz Junikowo
fot. Cmentarz Junikowo

Dwa lata temu po raz pierwszy pisaliśmy o mężczyźnie na rowerze, który zaczepia kobiety na Cmentarzu Junikowo. Miał się m.in. obnażać. W środę w tym samym miejscu doszło do podobnych incydentów. Policja będzie częściej patrolować ten teren.

O sprawie poinformowały nas czytelniczki. - Na Cmentarzu Junikowo jeździ pan na rowerze, który się czai w uliczkach i zaczepia kobiety. Potrafi też nawet się obnażać. To jest chore, gdy człowiek robi takie rzeczy na cmentarzu - napisała do nas Agata.

Skontaktowała się z nami również Iza, której około 20-letnia córka została w czwartek około 17.00 zaczepiona przez mężczyznę. - Córka szła główną aleją cmentarza i w pewnym momencie zobaczyła mężczyznę na czerwonym rowerze. Zaczął jechać w jej kierunku i próbował ją dotknąć. Zawracał kilka razy i usilnie próbował zbliżyć się do córki - mówi. - W końcu córka zaczęła uciekać. Gdy dobiegła w rejon miejsca, w którym sprzedawane są znicze, rozmawiała z kobietą, która tam pracuje. Usłyszała od niej, że nie jest to pierwsza taka sytuacja na cmentarzu. Ten mężczyzna miał amok w oczach. Poruszał się czerwonym rowerem, miał okulary i czarny plecak. Mógł mieć około 60 lat - dodaje. - W czwartek to był tylko incydent, ale nie wiadomo co może temu człowiekowi przyjść do głowy - kończy.

Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji potwierdza, że funkcjonariusze otrzymali takie zgłoszenie. - W czwartek przed 18.00 powiadomiono nas o incydencie na Cmentarzu Junikowo. Policjanci pojechali we wskazane miejsce, ale nie znaleźli mężczyzny, którego dotyczyło zgłoszenie - mówi. - Policjanci będą częściej patrolować ten teren. Apelujemy do osób pojawiających się na Cmentarzu Junikowo, by w przypadku zauważenia mężczyzny na rowerze zachowującego się podejrzanie, zawiadomić o tym funkcjonariuszy - kończy.

Do podobnych incydentów dochodziło w czerwcu i sierpniu 2014 roku. Pisaliśmy o tym na naszym portalu. Wskazywano wówczas, że kobiety są zaczepiane na cmentarzu przez około 50-letniego mężczyznę poruszającego się na rowerze. Nie tylko próbował dotykać kobiety, ale też obnażał się przy nich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro