Reklama
Reklama

Gdyńska/Bałtycka: kolejne zmiany, ma być lepiej!

fot. PIM
fot. PIM

W weekend w rejonie ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej prowadzone będą intensywne prace wykończeniowe. Od poniedziałku sytuacja ma się tu poprawić. Wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

W weekend na ulicy Bałtyckiej układana będzie warstwa ścieralna nawierzchni. Gdy już prac zostaną zakończone, w okolicy powinna poprawić się sytuacja komunikacyjna. Ma to nastąpić już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Właśnie w nocy z 2 na 3 października otwarty dla ruchu zostanie jeden pas ulicy Gdyńskiej od Chemicznej do Bałtyckiej (w kierunku ulicy Bałtyckiej). - Możliwy będzie przejazd "na wprost" jadąc z Czerwonaka ul. Gdyńską do ul. Gnieźnieńskiej i dalej do centrum Poznania oraz skręt w prawo z ul. Gdyńskiej w ul. Bałtycką (w stronę mostu Lecha). Taką trasą będą też od 3.10.2016 r. kursowały autobusy komunikacji miejskiej z Czerwonaka w stronę Poznania - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kolejną zmianą jest otwarcie prawoskrętów z ulicy Bałtyckiej w Syrenią i z Syreniej w Bałtycką. - Otwarcie tych relacji umożliwia dojazd mieszkańców ul. Syreniej do ul. Bałtyckiej oraz dojazd do Czerwonaka i Murowanej Gośliny dla samochodów jadących z kierunku Gniezno / Antoninek / Swarzędz ul. Bałtycką przez ul. Syrenią, drogę przy spalarni odpadów i tunel T3 do ul. Gdyńskiej.

PIM sugerują kierowcom jadącym od strony Czerwonaka w kierunku Antoninka, by poruszali się przez tunel T3, drogę wzdłuż spalarni śmieci do skrzyżowania ulic Bałtyckiej i Janikowskiej.

Zanim jednak będzie nieco lepiej, w niedzielę pojawią się utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Od 7.00 do 15.00 autobusy MPK nie będą mogły jeździć przez skrzyżowanie Bałtycka/Gdyńska (ze względu na układanie nawierzchni). W trakcie prac autobusy będą musiały kursować przez ulicę Chemiczną.

PIM zaznaczają, że robią wszystko, by w pierwszych dniach października ulica Bałtycka była dostępna dla kierowców w układzie dwujezdniowym z skrzyżowaniami z ul. Hlonda i Gdyńską w pełnym zakresie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
35.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro