Reklama

Wybuchy i rozbłyski w Poznaniu

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

Około 22.00 w środę w Poznaniu - m.in. na Naramowicach, ale też choćby na Ratajach - można było usłyszeć głośne wybuchy. Dostaliśmy wiele wiadomości od zaniepokojonych mieszkańców.

- Czy to znowu na poligonie jakieś strzelanie? Na Naramowicach szyby drżą przy tych wybuchach - napisał do nas Marcin. - Czy możecie się dowiedzieć co za wybuchy słychać i rozbłyski na niebie? Zaczynam się niepokoić - dodaje Agata. - Czy moglibyście Państwo sprawdzić źródło dobiegających właśnie do różnych rejonów Poznania odgłosów wybuchów - pyta Aneta.

Na naszym portalu informowaliśmy już o ćwiczeniach na poligonie w Biedrusku, podczas których wojsko używa amunicji bojowej i środków minerskich. Przypominamy raz jeszcze - ćwiczenia na poligonie trwają już od kilku dni i mają się zakończyć w piątek, 30 września. To właśnie na poligonie dochodzi do wybuchów, które można usłyszeć w różnych częściach miasta. - Na teren poligonu Biedrusko obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny. Jednocześnie przypominamy, że droga Złotniki - Biedrusko nie jest drogą publiczną, a wjazd na nią odbywać się może wyłącznie za pisemną zgodą Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu - informuje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Czerwonaku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
71.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro