Reklama

Wtorkowa strzelanina w Poznaniu: zatrzymano "Ogóra" i "Dreksa"

Zdjęcie z akcji, w trakcie której zatrzymano Westerna w 2014 roku | fot. Policja
Zdjęcie z akcji, w trakcie której zatrzymano Westerna w 2014 roku | fot. Policja

Podczas wtorkowej akcji Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu, w trakcie której padły strzały na ulicy Kościuszki, zatrzymano trzech mężczyzn - m.in. "Ogóra" i "Dreksa".

Jak udało się ustalić Głosowi Wielkopolskiemu, w trakcie wtorkowej strzelaniny na ul. Kościuszki (więcej TUTAJ) policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Artura M., pseudonim Ogór. Mężczyzna próbował uciekać swoim autem, dlatego oddano strzały ostrzegawcze. We wtorek zatrzymano także dwie kolejne osoby - m.in. Bogdana D., pseudonim Dreks.

Z informacji gazety wynika, że zatrzymania mają związek z odbywającym się obecnie procesem gangstera o pseudonimie Western. Marek F. (Western) to bardzo znana postać poznańskiego półświatka. Zarzucano mu m.in. podpalenie dyskoteki w Gnieźnie, wymuszanie haraczu, czy napad na dom Romów w Swarzędzu.

Z toczącego się obecnie procesu wyłączono sprawę włamania do mieszkania oraz wątek dotyczący przestępczości samochodowej. To właśnie w związku z tymi przestępstwami zatrzymano we wtorek trzy osoby. Mężczyzn już przesłuchano, mają trafić do aresztu.

Ogór i Dreks mają kryminalną przeszłość. Jeden m.in. działał w grupie przestępczej wymuszającej haracze, a drugi miał czerpać korzyści z prostytucji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro