Reklama
Reklama

Wandale na Wildzie: uszkodzili cztery auta i wiatę przystankową

W jedną z ubiegłotygodniowych nocy na Wildzie dwóch 17-latków uszkodziło cztery auta i wiatę przystankową. Wpadli w ręce policji.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 września. - Dwóch 17-latków, idąc skrzyżowaniem ulic 28 czerwca 1956 r. i Hetmańskiej w Poznaniu, uszkodziło kilka zaparkowanych samochodów i wiatę przystankową - mówi Patrycja Banaszak z biura prasowego wielkopolskiej policji. Ich zachowanie generowało spory hałas, którym zainteresował się policjant przebywający akurat w ramach służby na terenie szpitala HCP.

Policjant wyszedł na ulicę, by zobaczyć co się dzieje. - Okazało się, że wzdłuż zaparkowanych pojazdów szło dwóch młodych mężczyzn, którzy kopali w auta. Policjant od razu o wszystkim powiadomił oficera dyżurnego, a sam pobiegł za sprawcami. Po chwili na miejsce przyjechali inni policjanci. Wówczas wspólnie zatrzymali 17-latków - dodaje.

Wandale zniszczyli cztery samochody i jedną wiatę przystankową. Straty oszacowano na około 3000 złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro