Reklama
Reklama

ZTM ostrzega przed aplikacjami umożliwiającymi logowanie do systemu PEKA

Wirtualny monitor to funkcjonalność działająca w ramach systemu PEKA

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega pasażerów komunikacji miejskiej przed aplikacjami np. na smartfony, które umożliwiają logowanie się do swojego konta w systemie PEKA.

ZTM radzi pasażerom, by nie korzystali z aplikacji przygotowywanych przez postronne osoby. - Na rynku aplikacji mobilnych dostępne są aplikacje umożliwiające m.in. logowanie się do konta PEKA. Zarząd Transportu Miejskiego oświadcza, że aplikacje te powstają bez uzgodnienia z ZTM, pochodzą z nieznanych źródeł i nie są aplikacjami zaufanymi. ZTM nie rekomenduje korzystania z tego typu aplikacji oraz nie ponosi odpowiedzialności za poczynania twórców aplikacji, prawidłowe działanie aplikacji, ani następstwa ich używania - wyjaśnia Zarząd Transportu Miejskiego.

Korzystanie z aplikacji jest możliwe m.in. po podaniu loginu i hasła do konta PEKA. - Posiadane loginy i hasła są unikatowe i nie powinny być ujawniane osobom trzecim, zarówno w kontakcie bezpośrednim, jak za pomocą rozwiązań teleinformatycznych - przestrzega ZTM.

Przypominamy, że bez problemów można korzystać z Wirtualnego Monitora działającego w ramach systemu PEKA. To funkcjonalność, która umożliwia sprawdzenie rzeczywistego czasu odjazdu tramwaju z przystanku (TUTAJ).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
0℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro