Reklama

Ceglorz odnawia współpracę z Polską Żeglugą Morską

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Zakłady HCP przez lata współpracowały z Polską Żeglugą Morską. W ubiegłym tygodniu PŻM oraz HCP popisały list intencyjny w sprawie odnowienia współpracy.

Zakłady Cegielskiego przez wiele lat współpracowały z Polską Żeglugą Morską. Poznańskie silniki okrętowe pracowały na wielu statkach PŻM, a ostatnie zainstalowano w 2012 roku na statkach zbudowanych w chińskiej stoczni Mingde. Teraz podpisano list intencyjny w sprawie serwisowania silników MAN na statkach PŻM oraz rozszerzenia współpracy pomiędzy firmami - Podpisujemy list intencyjny, dotyczący wznowienia współpracy z największym polskim producentem silników okrętowych H. Cegielski-Poznań S.A. Współpraca ta dotyczyć ma przede wszystkim serwisowania silników MAN, w które zaopatrzona jest połowa floty PŻM oraz dystrybucji części zamiennych. Serwis ten ma mieć głównie charakter prewencyjny, tak aby wszystkie silniki pracujące na statkach PŻM działały sprawnie i bezawaryjnie - powiedział Grzegorz Wardzyński, dyrektor Pionu Technicznego PŻM.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Prezes HCP dodaje natomiast, że firma, która od lat nie produkuje silników, stale rozwija bazę serwisową -Obecnie serwis HCP działa globalnie. Swoje oddziały ma w Hamburgu oraz w Chinach. H. Cegielski-Poznań S. A. znajduje się w czołówce autoryzowanych serwisów silników. W skali roku Serwis HCP naprawia ich ponad 160 w Europie i na świecie -powiedział Wojciech Więcławek.

Polska Żegluga Morska to największy polski armator. Dysponuje obecnie 59 statkami, zatrudnia 2500 marynarzy, a rocznie transportuje 22 mln ton ładunków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro