Reklama
Reklama

Komendant policji zatrzymał pijanego kierowcę

Kilka dni temu kaliski komendant policji zatrzymał kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Komendant podróżował po służbie cywilnym motocyklem.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu na terenie gminy Żelazków -W dniu wolnym od służby, szef kaliskiej jednostki przejeżdżał motocyklem przez miejscowość Strugi. W pewnym momencie zauważył, że jadący przed nim kierowca Volkswagena Golfa wykonuje niebezpieczne manewry na drodze - relacjonuje Anna Jaworska-Wojnicz z miejscowej policji. Inspektor Mirosław Ścisły zatrzymał pojazd.

Już w trakcie rozmowy komendant wyczuł od zatrzymanego woń alkoholu -Zabrał kierowcy kluczyki od auta i wezwał na miejsce policjantów, którzy zbadali stan trzeźwości kierowcy Golfa. Wykonane badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy - dodaje Jaworska-Wojnicz.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro