Reklama
Reklama

Dębiec: wybudowali ścieżki rowerowe przy nowym tunelu. Teraz je niszczą

Wciąż trwa przebudowa ulicy Czechosłowackiej w rejonie przejazdu kolejowego na Dębcu. Mieszkańcy dziwią się, że ścieżki rowerowe, które niedawno tu powstały, teraz są niszczone - robotnicy zrywają z nich nawierzchnię.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy. - Na Dębcu wokół budowanego tunelu pod torami po stronie kościoła w kierunku ul. Łozowej były już nowe ścieżki rowerowe. Były, gdyż robotnicy zrywają z nich cała nawierzchnię. Oby poprawka nie za pieniądze podatnika - pisze Michał. - Miałem nadzieję, że drogi i infrastruktura przy budowanym przejeździe podziemnym są na ukończeniu. Ale dzisiaj czekała tam niespodzianka. Piękne drogi rowerowe ułożone wcześniej zrywano - alarmuje Paweł.

Za tę część inwestycji (prowadzonej przez miasto i kolejarzy) odpowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Zerwanie nawierzchni wynika z tego, że nasi inspektorzy nadzoru zakwestionowali jakość wykonania dróg rowerowych przez wykonawcę. Inspektorzy stwierdzili, że te drogi nie będą mogły być odebrane. Wykonawca przyznał nam rację i zaczął zrywać nawierzchnię, a następnie będzie układać nową. Powinno to potrwać jakieś 2-3 dni. Nie dopuszczamy do tego, by pojawiła się jakakolwiek fuszerka. Wykonawca robi to na własny koszt, nie może to mieć wpływu na termin ukończenia wszystkich prac - mówi Paweł Śledziejowski, prezes PIM.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace związane z budową tunelu i przygotowywaniem okolicznej infrastruktury powinny się zakończyć na przełomie 2016 i 2017 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro