Reklama
Reklama

Poznań zaciągnie 650 mln złotych kredytu? M.in. na inwestycje

fot. Natalia Cofta
fot. Natalia Cofta

Na wtorkowej sesji Rady Miasta miejscy radni decydować będą m.in. o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dyskusja będzie dotyczyć także wzięcia dwóch kolejnych kredytów na kwotę ponad 650 mln złotych.

Głównie o pieniądzach będą rozmawiać radni na wtorkowej sesji Rady Miasta. Wśród uchwał, których projekty są prezentowane we wtorek na sesji, są te dotyczące zmian w budżecie miasta, a także w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni będą też decydować o ewentualnym przekazaniu pieniędzy na umocnienie brzegów Warty w Poznaniu (to ponad 7 mln złotych).

Sporo emocji wzbudza kwestia wzięcia kolejnych kredytów przez miasto. Pierwszy i największy (400 mln złotych) ma zostać zaciągnięty w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Miasto spłacałoby go przez 15 lat. Środki miałyby trafić m.in. na inwestycje drogowe czy budowę mieszkań. Ale miasto chce też wziąć kredyty na ponad 250 mln złotych. - Kredyty przeznaczone będą na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta Poznania na 2016 rok oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów oraz emisji papierów wartościowych - czytamy w uzasadnieniu.

Radni wypowiedzą się też na temat przekazania gruntów ZKZL-owi oraz PTBS-owi pod budowę mieszkań

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro