Reklama
Reklama

Przystanki na trasie PST przy Teatralce zostaną na stałe. Przebudowa za 1,8 mln zł

Tak w 2013 roku budowano tymczasowe przystanki | fot. Michał Nadolski
Tak w 2013 roku budowano tymczasowe przystanki | fot. Michał Nadolski

Choć miały tylko przez jakiś czas służyć pasażerom komunikacji miejskiej, ostatecznie na zawsze zostaną na mapie poznańskich przystanków. Mowa o przystankach na trasie PST przy Teatralce. Mają zostać przebudowane za 1,8 mln złotych.

W listopadzie 2012 roku zdecydowano, że na przedłużonej do Dworca Zachodniego trasie PST powstanie dodatkowy, tymczasowy przystanek. Początkowo planowano, że na przedłużonej "pestce" funkcjonować będą tylko dwa przystanki - przy Dworcu Zachodnim i przy Kaponierze (wciąż jest nieczynny). Stwierdzono jednak, że tymczasowy przystanek w pobliżu Teatralki ułatwi podróż pasażerom i rzeczywiście tak się stało.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Dziś miasto informuje, że tymczasowe przystanki zostaną tu na stałe. Urzędnicy chcą, by w budżecie przeznaczono 1,8 mln złotych na ich przebudowę. Mają zyskać trwałe podłoże, nowe wiaty, prawdopodobnie również tablice elektroniczne. Inwestycja miałaby się odbyć do końca przyszłego roku. O tym, czy pieniądze na ten cel zostaną wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej przekonamy się prawdopodobnie we wtorek, podczas sesji Rady Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro