Reklama
Reklama

Przystanki na trasie PST przy Teatralce zostaną na stałe. Przebudowa za 1,8 mln zł

Tak w 2013 roku budowano tymczasowe przystanki | fot. Michał Nadolski

Choć miały tylko przez jakiś czas służyć pasażerom komunikacji miejskiej, ostatecznie na zawsze zostaną na mapie poznańskich przystanków. Mowa o przystankach na trasie PST przy Teatralce. Mają zostać przebudowane za 1,8 mln złotych.

W listopadzie 2012 roku zdecydowano, że na przedłużonej do Dworca Zachodniego trasie PST powstanie dodatkowy, tymczasowy przystanek. Początkowo planowano, że na przedłużonej "pestce" funkcjonować będą tylko dwa przystanki - przy Dworcu Zachodnim i przy Kaponierze (wciąż jest nieczynny). Stwierdzono jednak, że tymczasowy przystanek w pobliżu Teatralki ułatwi podróż pasażerom i rzeczywiście tak się stało.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Dziś miasto informuje, że tymczasowe przystanki zostaną tu na stałe. Urzędnicy chcą, by w budżecie przeznaczono 1,8 mln złotych na ich przebudowę. Mają zyskać trwałe podłoże, nowe wiaty, prawdopodobnie również tablice elektroniczne. Inwestycja miałaby się odbyć do końca przyszłego roku. O tym, czy pieniądze na ten cel zostaną wpisane do Wieloletniej Prognozy Finansowej przekonamy się prawdopodobnie we wtorek, podczas sesji Rady Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
19.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro