Reklama
Reklama

Centrum: problemy ze Strefą Tempo 30

Zdaniem policjantów z poznańskiej drogówki poszerzana obecnie Strefa Tempo 30 w centrum miasta wymaga poprawek.

Obecnie trwają ostatnie prace związane z wprowadzeniem Strefy Tempo 30 na kolejnych poznańskich ulicach. Zmiany zaszły m.in. na Świętym Marcinie, Ratajczaka czy Placu Wolności. Okazuje się, że zmiany nie do końca podobają się m.in. policji.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


- Z ulicy Kościuszki wyjeżdżamy i jest informacja, że można kontynuować jazdę na czterech pasach ruchu, a czterech pasów ruchu dostępnych dla układu komunikacyjnego nie ma. Jest też brak informacji, że występują roboty drogowe, brak znaków ostrzegawczych - mówi mł. insp. Józef Klimczewski, naczelnik poznańskiej drogówki. Poznańska drogówka już wystawiła kary za niedociągnięcia w trakcie prowadzenia prac, a być może odbędą się kolejne kontrole.

Powody do zadowolenia mają natomiast rowerzyści. - Jest to zdecydowanie krok do przodu. Oczekujemy od miasta rozszerzania strefy. W Poznaniu spotyka się to z dużym oporem, ale tak naprawdę na Strefie Tempo 30 zyskują wszyscy - mówi Tadeusz Mirski, prezes stowarzyszenia Rowerowy Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro