Reklama

Sprzedaż Allegro: portal zostanie kupiony przez eBay?

Siedziba Allegro w Pikselu | fot. Barbara Michalska
Siedziba Allegro w Pikselu | fot. Barbara Michalska

Informacja o sprzedaży portalu Allegro wciąż wzbudza duże zainteresowanie branżowych portali nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Choć nie wydano do tej pory oficjalnego komunikatu w tej sprawie, pojawiają się kolejne informacje o potencjalnych nabywcach giganta. Wśród nich ma być eBay.

Już we wtorek pisaliśmy, że aktualna wycena portalu Allegro ma oscylować w okolicy 2,2 mld dolarów, a więc blisko 8,5 mld złotych. Z informacji Reutersa opublikowanej tydzień temu wynikało, że właściciel Allegro otrzyma co najmniej 4 oferty od potencjalnych kupców. Miały to być Advent wraz z Hellman & Friedman, Apax Partners z CPP Investment Board, Cinven z Permira oraz CVC Capital Partners wraz z General Atlantic.

Rzeczpospolita twierdzi, że jednym z oferentów jest eBay. Z relacji gazety wynika, że na sprzedaż wystawione zostaną również portal ogłoszeniowy Otodom.pl, a także porównywarka Ceneo. Naspers chce natomiast zostawić sobie PayU oraz portal OLX. Dziennikarze podkreślają, że przejęcie Allegro przez eBay dla klientów mogłoby okazać się zmianą w dobrym kierunku. Równocześnie zauważają, że dla obecnego właściciela oferta eBay może nie być najlepszym wyborem. Dlaczego? eBay promuje swój system płatności - PayPal. Allegro działa natomiast z systemem PayU, który wciąż pozostanie w portfolio Naspersa.

Jeszcze w tym roku mamy się dowiedzieć kto zostanie nowym właścicielem Allegro. Portal powstał w 1999 roku w Poznaniu. Dziś ma 14 milionów użytkowników i jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro