Reklama
Reklama

Tłumy na Czarnym Proteście w Poznaniu. "Pokażmy, że nie zgadzamy się na torturowanie kobiet!"

fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę o godzinie 12:00 przy ulicy św. Marcin 43 w Poznaniu odbył się Czarny Protest organizowany przez poznański okręg Partii Razem. To protest przeciwko wyrzuceniu do kosza obywatelskiego projektu ustawy komitetu "Ratujmy kobiety". Odczytano nazwiska posłów, którzy chcą zaostrzyć przepisy.

Przypomnijmy. W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie dwóch skrajnie różnych projektów ustaw, które dotyczą zmian w prawie aborcyjnym. W piątek ostatecznie odrzucono projekt ustawy, która miała liberalizować przepisy aborcyjne. Do dalszych prac skierowano natomiast projekt zaostrzający przepisy.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W Sejmie przepadł obywatelski projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie "Ratujmy kobiety". Za odrzuceniem projektu już w pierwszym czytaniu, bez kierowania go do komisji, głosowali nie tylko posłowie i posłanki Prawa i Sprawiedliwości, PSLu czy powołani z ramienia Kukiz "15, ale także uchodzące za liberalne siły w Parlamencie PO i .Nowoczesna. Tego samego dnia do komisji skierowano barbarzyńskie prawo odbierające kobietom godność i zagrażające naszemu życiu - piszą na Facebooku organizatorzy. Pokażmy, że ta skrajnie konserwatywna kadencja Sejmu nie reprezentuje poglądów większości Polaków i Polek. Pokażmy, że nie zgadzamy się na torturowanie kobiet! Odczytajmy listę hańby! - dodają.

Protest odbył się w niedzielę o godzinie 12:00 przy ul. Św. Marcin 43 (przed biurem Prawa i Sprawiedliwości).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro