Reklama
Reklama

Ogromny transport przemyconych papierosów ukryty w trzcinie dachowej

fot. policja
fot. policja

W trakcie rutynowej kontroli drogowej policjanci ujawnili transport 340 tysięcy sztuk przemyconych papierosów, które ukryte były w transporcie trzciny dachowej.

W ubiegłym tygodniu poznańscy i konińscy policjanci oraz funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej pełnili służbę na autostradzie A2 -W pewnym momencie do kontroli został zatrzymany kierujący pojazdem ciężarowym, który przewoził trzcinę dachową. Już po chwili okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Policjanci odkryli, że kierowca oprócz trzciny przewozi papierosy bez skarbowych znaków akcyzy. Nielegalny towar ukryty był w specjalnie do tego celu przygotowanym schowku. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 340 tys. sztuk papierosów. Ustalono, że papierosy te pochodzą z przemytu zza wschodniej granicy - relacjonuje Dominika Pupkowska-Bral z poznańskiej policji.

Kierujący pojazdem został zatrzymany przez policję. To 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego -Usłyszał on zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na przewozie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Grozi mu nawet 3 lata więzienia. Wartość strat na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego sięga 284 tysięcy złotych - podsumowuje Pupkowska-Bral.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.64 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro