Reklama
Reklama

Tęczowe flagi na miejskich słupach w Poznaniu: "tworzymy historię"

fot. Grupa Stonewall / Facebook
fot. Grupa Stonewall / Facebook

W sobotę w Poznaniu odbędzie się Marsz Równości w ramach Pride Week. Pierwszy raz trasa marszu będzie przystrojona tęczowymi flagami zawieszonymi na miejskich słupach.

Już w lipcu pisaliśmy, że grupa Stonewall (jedyne w Wielkopolsce stowarzyszenie na rzecz osób LGBT+) zbierała pieniądze na organizację Poznań Pride Week i Marszu Równości. Zapowiadano, że jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę miasto uda się udekorować tęczowymi flagami. I tak się stało.

W piątek odbywa się montowanie tęczowych flag na miejskich słupach. Grupa Stonewall chwali się na Facebooku, że tym samym "tworzy historię", bo jest to pierwsze miasto w Polsce, które wyraziło zgodę na montaż tęczowych flag na infrastrukturze miejskiej.

Marsz Równości rozpocznie się w sobotę o 13.00 w Parku Marcinkowskiego. Uczestnicy przejdą do ulicy Święty Marcin, następnie Aleją Marcinkowskiego dojdą do Placu Wolności, by ulicą Ratajczaka wrócić do Alei Niepodległości i Parku Marcinkowskiego. W przemarszu udział może wziąć około 1000 osób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro