Reklama
Reklama

Kolejne zmiany na ulicach i ogromne korki!

fot. PIM
fot. PIM

To trudny poranek dla kierowców poruszających się m.in. w rejonie ulic Bałtyckiej i Gdyńskiej. W nocy wprowadzono tu zmiany w organizacji ruchu, co całkowicie zakorkowało okolicę. Niestety źle jest także w rejonie węzła autostradowego Poznań Komorniki.

W ramach remontu węzła autostradowego Poznań Komorniki w piątek rozpoczął się III etap prac. Przywrócony został ruch na łącznicach wyłączonych z ruchu w czwartek, ale zamknięto kolejne. W tej chwili kierowcy nie mogą korzystać z pasa wolnego i awaryjnego ulicy Głogowskiej/Poznańskiej w stronę Wrocławia od wiaduktu nad A2 do skrzyżowania ul. Daimlera i Magazynowej w Komornikach. Do dyspozycji kierowców jest tylko pas szybki. Dodatkowo zamknięte są łącznica H prowadząca ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Warszawy (objazd przez rondo CH Auchan oraz ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera) oraz łącznica G prowadząca ruch z A2 ze Świecka na DK5 kierunku Wrocławia (objazd łącznicami F, D, B).

Niestety takie zmiany powodują duże korki w tej okolicy. Utrudniony jest wyjazd z Poznania w kierunku Komornik, a także zjazd z A2 od strony Warszawy w stronę Wrocławia. Kierowcy stoją tu w korkach.

Gorzej jest na północy Poznania. W nocy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Bałtyckiej i Gdyńskiej. - Wyłączona z ruchu została lewa strona ulicy Bałtyckiej (patrząc od mostu Lecha w stronę ul. Gdyńskiej) na odcinku od ul. Hlonda do ul. Gdyńskiej, a ruch kołowy prowadzony jest jej prawą częścią w obu kierunkach, począwszy od skrzyżowania z ul. Hlonda do przejazdu kolejowego - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Kierowcy mogą poruszać się ulicą Bałtycką w kierunku Swarzędza, a także mogą skręcić w prawo w ulicę Gdyńską. W przeciwnym kierunku (auta jadące od strony Swarzędza) możliwy jest skręt z Bałtyckiej w Gdyńską w stronę Czerwonaka. Niemożliwy dla pojazdów osobowych jadących od mostu Lecha będzie natomiast skręt w lewo w ulicę Gdyńską. Osoby jadące w stronę Czerwonaka powinny jechać ulicą Chemiczną.

- Z ul. Gdyńskiej (od ul. Gnieźnieńskiej) jest możliwość skrętu w lewo i prawo w ul. Bałtycką oraz jazdy na wprost w ul. Gdyńską w stronę do Czerwonaka. Ul. Gdyńska na odcinku od ul. Chemicznej do ul. Bałtyckiej jest nieprzejezdna - możliwy dojazd tylko do posesji oraz stacji paliw BP - dodają.

Modyfikacje w organizacji ruchu sprawiły, że w piątek rano kierowcy utknęli w ogromnych korkach na ulicach Bałtyckiej, Gdyńskiej, Chemicznej, Gnieźnieńskiej, Hlonda, Smolnej, Serbskiej czy Lechickiej. Korek w kierunku Poznania zaczyna się już przed ulicą Piaskową w Koziegłowach.

  • Aktualizacja
    piątek, 23.09.2016 r., godz. 08.15
    Aktualizacja
    piątek, 23.09.2016 r., godz. 08.15
    Duże korki tworzą się też w innych rejonach - m.in. przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Baraniaka oraz na dojazdach do ronda Śródka. Stoi też ulica Wyszyńskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.59 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro