Reklama
Reklama

Policjant z Mosiny uratował mężczyźnie życie

Dzielnicowy z Mosiny uratował życie mężczyźnie, który stracił przytomność i przestał oddychać. Mężczyzna trafił do szpitala.

Dzielnicowy Leszek Wojtkowiak pełnił 5 września służbę na terenie Mosiny. W ramach swoich obowiązków odwiedził jedną z rodzin -W pewnej chwili podczas rozmowy z małżeństwem, policjant zauważył, że 62-latek zamknął oczy, pochylił się na bok, po czym upadł na podłogę. Widząc to niezwłocznie zawiadomił o wszystkim pogotowie ratunkowe, a sam zaczął udzielać mężczyźnie pomocy. 62-latek nie oddychał i nie miał wyczuwalnego tętna. Funkcjonariusz natychmiast przystąpili do resuscytacji, która po blisko minucie przywróciła mężczyźnie czynności życiowe - informuje Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. Załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała mężczyznę do szpitala, ale jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro