Park Rataje: około 15 hektarów zagospodarują do czerwca 2018 roku

Po latach starań w końcu jest harmonogram prac związanych z powstaniem Parku Rataje. Jeszcze w tym roku wybrany ma zostać wykonawca inwestycji, a mieszkańcy mają wejść na teren zagospodarowanego parku maksymalnie w wakacje 2018 roku.

Już w lipcu pisaliśmy, że Park Rataje otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To około 13 milionów złotych. - Cały projekt konkursowy zakłada zagospodarowanie terenu około 15 hektarów pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Armii Krajowej i Oświecenia - wyjaśnia Adam Pawlik, przewodniczący Rady Osiedla Rataje, który od lat walczy o powstanie parku. - Cały teren jest znacznie większy, ale teraz będziemy inwestować w obszar, którego właścicielem jest miasto - dodaje.

Inwestycja ma pochłonąć 21 milionów złotych. Pozostałe 8 milionów musi więc wyłożyć miasto. - Gdy ubiegaliśmy się o dofinansowanie z funduszu, Rada Miasta musiała wyrazić wolę prowadzenia tego projektu, a więc finansowania go. Nie docierają do mnie sygnały, by teraz był z tym jakiś problem. Pieniądze na ten cel mają być przeznaczone z budżetu - zaznacza Pawlik.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku mogą się rozpocząć prace na terenie przyszłego parku. - Poznańskie Inwestycje Miejskie zadeklarowały w tym tygodniu, że w listopadzie będą chciały podpisać umowę z wykonawcą robót. Całość ma być natomiast gotowa maksymalnie do 30 czerwca 2018 roku. Cieszy nas, że przedstawiono taki harmonogram.

W ramach inwestycji na terenie planowane są nasadzenia zieleni, a także nowe ścieżki dla rowerzystów i pieszych. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci czy miejsc do wypoczynku. Powstanie tu także skansen Średzkiej Kolei Powiatowej. Tak może wyglądać park:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
35.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro