Reklama
Reklama

Czarny Protest w Internecie. Protestują przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego

Konferencja prasowa Razem | fot. mat. prasowe

Serwisy społecznościowe wypełniły się dziś zdjęciami osób ubranych czarno. To element akcji #czarnyprotest wymierzonej w plany zaostrzenia prawa antyaborcyjnego.

Za organizacją akcji stoją członkowie Partii Razem, którzy od kilku dni zachęcali wszystkich do ubrania się na czarno w ramach protestu przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej - Jeśli ta ustawa przejdzie, kobiety będą wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży. Niemożliwe będzie przeprowadzanie badań prenatalnych. Kobiety będą żyły w strachu przed państwem. Partia Razem wzywa do zamanifestowania swojego sprzeciwu wobec tego barbarzyństwa. Ubierzmy się dziś i jutro na czarno - apelowała podczas dzisiejszej konferencji Kinga Stańczuk z Razem. Zdjęcia osób ubranych na czarno publikowane są w serwisach społecznościowych z hashtagiem #czarnyprotest.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Członkowie Razem zachęcają też do udziału w manifestacji, która odbędzie się w czwartek od godziny 17 do 19 pod sejmem - Już dzisiaj ciężarne kobiety chore na raka muszą dopraszać się o chemioterapię. Jeżeli pozwolimy na wprowadzenie tej barbarzyńskiej ustawy, takie sytuacje staną się codziennością. Nie chcemy żyć w państwie, w którym kobiety boją się zajść w ciążę ze strachu o własne zdrowie i życie. Nie zgadzamy się na to, by oszalała prawica robiła z Polski piekło kobiet. Nie zgadzajmy się na życie w lęku, na torturowanie kobiet Ofiary gwałtu wtrącane do więzienia za przerwanie ciąży. Prokuratura badająca przyczyny poronień i przesłuchująca kobiety na łóżku szpitalnym. Zgwałcone dziewczynki przymuszone do rodzenia. Ciężarne zmuszane do donoszenia ciężko uszkodzonych, niezdolnych do życia płodów. Czy tak ma wyglądać Polska? Apelujemy do posłów i posłanek o odrzucenie tego barbarzyńskiego projektu - mówiła w środę Marcelina Zawisza z zarządu krajowego partii.

Manifestacja pod hasłemGwiżdżę na takie prawo! Gwiżdżę na takie państwo! odbędzie się również w Poznaniu -Jeśli prawa kobiet do samostanowienia zostaną w Polsce ograniczone, jeśli staniemy się bezwolnymi przedmiotami w przepychance kościelno-partyjnej, zostaniemy skazane na sytuację osób dyskryminowanych, narażonych na utratę zdrowia, wolności , a nawet życia - ze względu na płeć i możliwości reprodukcyjne. Będziemy żyły w świecie, w którym, niezależnie od wyznawanych wartości, idei i religii, wszystkie podlegać będziemy restrykcjom wynikającym z doktryn Kościoła Katolickiego. Nie ma zgody na prawo, które ogranicza wolność wyboru, które skazuje ludzi na poniżenie, strach, choroby i śmierć! - apelują poznańscy organizatorzy akcji, którzy zachęcają do przynoszenia na manifestację gwizdków. Manifestacja odbędzie się w czwartek o godzinie 16 pod poznańskim biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Święty Marcin.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro