Reklama
Reklama

Remont węzła Poznań Komorniki: w czwartek większe utrudnienia niż zapowiadano

Zmienia się harmonogram prac remontowych na węźle autostradowym Poznań Komorniki. Początkowo informowano, że w czwartek zamknięty zostanie jedynie jeden pas ruchu, ale sytuacja się zmieniła. Utrudnienia będą większe.

Mamy złą informację dla kierowców poruszających się w rejonie węzła autostradowego Poznań Komorniki. Zmienił się harmonogram prac remontowych na węźle. Z najnowszych informacji wynika, że w najbliższych dniach utrudnienia będą tu większe niż zapowiadano.

Na czwartek zaplanowano II etap prac. Zamknięte zostaną nie tylko pas wolny i awaryjny jezdni zachodniej ulicy Głogowskiej/Poznańskiej w stronę Wrocławia (na odcinku od McDonald’s do wiaduktu nad A2), ale też łącznice prowadzące ruch z Poznania w stronę Świecka oraz z A2 od strony Warszawy na trasę DK nr 5 w stronę Wrocławia. Pierwszą łącznicę kierowcy powinni omijać łącznicami H, F i D, a drugą - łącznicą C oraz ul.Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka.

Następnego dnia, w piątek, zaplanowano III etap prac. Przywrócony zostanie ruch na trasach wyłączonych z ruchu w czwartek, ale czekają nas kolejne zamknięcia. - Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od wiaduktu nad A2 do skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania) - ruch prowadzony pasem szybkim. Zamknięta łącznica H prowadząca ruch z DW196 z Poznania na A2 w kierunku Warszawy - objazd rzez rondo CH Auchan oraz ul.Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera. Zamknięta łącznica G prowadząca ruch z A2 ze Świecka na DK5 kierunku Wrocławia - objazd łącznicami F, D, B - informuje Autostrada Wielkopolska.

W sobotę kolejny etap - IV. Tym razem z ruchu wyłączony będzie jedynie pas szybki jezdni zachodniej ul. Głogowskiej/Poznańskiej w stronę Wrocławia. W niedzielę ma się rozpocząć V etap prac związany z malowaniem pasów, sprzątaniem pobocza. - W zależności od kolejności malowania zamykany będzie albo pas szybki albo pas wolny jezdni zachodniej ul.Głogowskiej i Poznańskiej w kierunku Wrocławia od McDonald"s do skrzyżowania ul. Daimlera/Magazynowej w Komornikach (bez skrzyżowania). Wszystkie łącznice otwarte dla ruchu - dodaje.

Kolejne etapy prac w przyszłym tygodniu. Będziemy informować o zmianach na bieżąco.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
15.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro