Reklama
Reklama

Coraz bliżej odsłonięcia dawnej Kaponiery Kolejowej

fot. Mariusz Wiśniewski
fot. Mariusz Wiśniewski

Dobre informacje dla miłośników fortyfikacji. Na poziomie -2 ronda Kaponiera rozpoczynają się prace mające na celu zabezpieczenie i wyeksponowanie dawnej Kaponiery Kolejowej.

Miłośnicy fortyfikacji od lat wskazują urzędnikom, że w trakcie przebudowy węzła Kaponiera trzeba zadbać również o jej historyczne oblicze. W 2014 roku zadeklarowano, że choć nie ma pieniędzy na rewitalizację Kaponiery Kolejowej z prawdziwego zdarzenia, jej fragmenty zostaną odsłonięte i wyeksponowane za szklaną ścianą. Tłumaczono, że priorytetem jest przebudowa samego ronda, a nie kompleksowe odrestaurowanie fortyfikacji.

Dobrą informację w tej sprawie przekazał dziś Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. We wrześniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie uzyskała pozwolenia konserwatorskie, dzięki którym możliwe jest prowadzenie prac mających na celu zabezpieczenie i wyeksponowanie fragmentów Kaponiery Kolejowej na poziomie -2 ronda (przy przystanku PST). - Chcemy również przeprowadzić niezbędne prace wewnątrz obiektu, które będą pozwalały potencjalnemu inwestorowi w przyszłości urządzić interesującą przestrzeń np. kawiarnię, obiekt kulturalny itp. Prace będą tam prowadzone do wiosny - wyjaśnia Wiśniewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro