Reklama
Reklama

Powstaje hala widowiskowo-sportowa w Puszczykowie

Wizualizacja | fot. Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz
Wizualizacja | fot. Pracownia Projektowa Mariusz Wrzeszcz

We wtorek wmurowany został kamień węgielny pod inwestycję powstającą w Puszykowie. Hala widowiskowo-sportowa to miejsce dla sportowców i amatorów kultury, przyjazne dla starszych i młodszych, dostosowane do osób niepełnosprawnych.

Hala widowiskowo-sportowa powstaje przy Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie. Nowy obiekt ma być nie tylko nowoczesny, ale równocześnie bardzo funkcjonalny. Kontrakt realizuje firma Skanska, a inwestorem jest Miasto Puszczykowo. To miejsce nie tylko dla uczniów, ale dla wszystkich mieszkańców miasta. Uczniowie będą mieli do dyspozycji płytę główną hali o wymiarach 44x24 m, z możliwością jej podziału na trzy boiska oraz salę do gimnastyki korekcyjnej - mówi Dariusz Szymkowiak, menadżer projektu, Skanska. Znajdą się tam również szatnie, zaplecza socjalne, sala konferencyjna i biura. W obiekcie będzie można organizować koncerty, przedstawienia teatralne, duże imprezy szkolne, a także konferencje czy spotkania biznesowe- dodaje.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Budowa hali sportowo-widowiskowej to największa w historii inwestycja, realizowana przez Miasto Puszczykowo - dodaje Andrzej Balcerek, burmistrz Puszczykowa. Niezmiernie cieszy fakt, że Mieszkańcy zyskają nowoczesny obiekt, pozwalający między innymi na organizowanie zawodów rangi krajowej w wielu dyscyplinach sportowych - np. badmintonie, siatkówce. Nowy obiekt będzie służył głównie uczniom i gimnazjalistom do zajęć z wychowania fizycznego, ale nie tylko. Zastosowane rozwiązania akustyczne i widownia na około 300 osób umożliwią organizację rozmaitych imprez kulturalnych i koncertów. Warto podkreślić, że do tej pory w Puszczykowie nie było sali, która zdołałaby pomieścić kilkuset widzów - dodaje.

Przy hali powstanie 138 miejsc postojowych Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych - wejścia do środka z poziomu chodnika, winda oraz toalety przystosowane dla osób korzystających z wózków inwalidzkich. Hala będzie miała ponad 15 metrów wysokości i ponad 31,5 tysięcy metrów kwadratowych. Prace ruszyły w czerwcu. Rozpoczęliśmy od rozbiórki starej sali gimnastycznej. Do tej pory wykonaliśmy już niemal wszystkie roboty ziemne i zbliżamy się do zakończenia fundamentów i ścian fundamentowych, natomiast ściany murowe i żelbetowe mamy zrealizowane w 20%. W najbliższym czasie będziemy wykonywać konstrukcję parteru. Główne dźwigary nad boiskiem hali wykonamy z drewna klejonego - będzie ich 7, o rozpiętości 33 m każdy. Do końca roku planujemy, by obiekt znalazł się pod dachem - tłumaczyTomasz Litwiniec, kierownik budowy, Skanska.

Od wielu lat jesteśmy wykonawcą obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie całego kraju - mówi Zbyszko Kapłon, dyrektor zespołu projektów, Skanska. W naszym portfolio znajdują się stadiony i boiska, korty tenisowe, baseny i aquaparki czy centra kulturalno - konferencyjne. Często obiekty te stają się wizytówkami miast. Mamy nadzieje, że także hala widowiskowo - sportowa w Puszczykowie będzie taką wizytówką. Budujemy obiekt ważny dla wszystkich mieszkańców Puszczykowa - uczniowie będą mogli w komfortowych warunkach rozwijać swoje umiejętności sportowe, pozostali znajdą tu też coś dla siebie - m.in. koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. To dla nas znaczące, że jesteśmy wykonawcą obiektu, którym będą się cieszyć wszyscy mieszkańcy, starsi i młodsi - kończy Zbyszko Kapłon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro