Reklama
Reklama

Sołacz: jesienią ruszy budowa willi miejskich

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

W sąsiedztwie Parku Wodziczki na Sołaczu jesienią zaczną powstawać miejskie wille w ramach nowej inwestycji deweloperskiej. Znajdzie się w nich 35 apartamentów.

Na terenie Sołacza, w sąsiedztwie Parku Wodziczki (przy ulicy Drzymały), Nickel Development wybuduje dwie miejskie wille w ramach projektu Wille Wodziczki. W mniejszym obiekcie znajdzie się 9 apartamentów, a w większym - 26. Jak zapowiada inwestor, wille mają odwoływać się do najlepszych wzorców budownictwa międzywojennego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Budynki mają być elegancko wykończone - gzymsami i opaskami. Do wykonania prac służyć mają materiały najwyższej klasy. Pomyślano też o terenie zielonym, który zaprojektowano na wzór angielskiego ogrodu. - Zieleń zajmie ponad 3/4 terenu zakupionego pod tę inwestycję. Będzie to zresztą odpowiadać przepisom z 1905roku, które zgodnie z oryginalną koncepcją urbanistyczną Sołacza nakazywały zachowanie 70% wolnej powierzchni działki - wyjaśnia deweloper.

Apartamenty w willach będą mieć powierzchnię od 30 do ponad 100 metrów kwadratowych. Do każdego przynależeć będzie komórka lokatorska i miejsce parkingowe w hali garażowej. Mieszkania na parterze będą mieć ogródki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro