Reklama
Reklama

Sprzedaż Allegro: nowy właściciel musi zapłacić ponad 2 mld dolarów

Allegro ma swoją siedzibę w Pixelu
Allegro ma swoją siedzibę w Pixelu

Z informacji Reutersa wynika, że co najmniej cztery firmy są zainteresowane przejęciem serwisu aukcyjnego Allegro. We wtorek mija termin składania ofert na kupno portalu. Ma być wyceniany na ponad 2 mld dolarów.

Już na początku ubiegłego roku zaczęły się pojawiać informacje o planowanej sprzedaży serwisu Allegro, który powstał w Poznaniu i zatrudnia setki pracowników. Szybko zaprzeczył temu właściciel - koncern Naspers. W lipcu 2016 roku sytuacja się zmieniła. Reuters poinformował wówczas, że portal jeszcze w tym roku zmieni właściciela, a zainteresowani jego kupnem są m.in. chińska grupa Alibaba, eBay oraz CVC Capital Partners.

Dziś Reuters podaje, że firmy zainteresowane kupnem serwisu aukcyjnego mogą składać swoje oferty do wtorku. Aktualna wycena portalu ma oscylować w okolicy 2,2 mld dolarów, a więc blisko 8,5 mld złotych. Z informacji agencji wynika, że właściciel Allegro otrzyma co najmniej 4 oferty od potencjalnych kupców. Mają to być Advent wraz z Hellman & Friedman, Apax Partners z CPP Investment Board, Cinven z Permira oraz CVC Capital Partners wraz z General Atlantic.

Allegro zostało założone w 1999 roku w Poznaniu. Dziś ma 14 milionów użytkowników i jest największym serwisem aukcyjnym w Polsce oraz całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro