Reklama

1600 posiłków dziennie wydają jadłodajnie Caritasu w Poznaniu. Trwa zbiórka żywności

Do soboty włącznie potrwa zbiórka żywności, która prowadzona jest na poznańskich targowiskach przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dary pozwolą przygotować dania dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta. A tych każdego roku przybywa.

Zbiórka organizowana przez poznański Caritas odbywa się już piętnasty raz. Tym razem potrwa do 24 września, a więc do najbliższej soboty. Dary przekazane przez poznaniaków trafią do jadłodajni Caritasu oraz ogrzewalni przy ulicy Krańcowej. Okazuje się, że każdego roku wzrasta liczba osób, które przychodzą na posiłki do jadłodajni. Obecnie w całym Poznaniu wydaje się nawet 1600 ciepłych posiłków dziennie. - Przychodzą nie tylko bezdomni, ale też bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby, które znalazły się w sytuacji kryzysowej i nie stać ich na ciepły posiłek - wyjaśnia Caritas.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Do przygotowania tak dużej liczby posiłków codziennie kucharze potrzebują dziesiątki kilogramów ziemniaków, włoszczyzny, kaszy, makaronu, mięsa czy ryżu. Dary - płody rolne oraz inne produkty spożywcze - można przekazywać kwestującym w godzinach 8.00 - 15.00 na rynkach Łazarskim, Jeżyckim, Bernardyńskim, Wildeckim, Wielkopolskim oraz na rynku na terenie osiedla Jagiellońskiego. Równocześnie zbiórka prowadzona będzie w markecie Selgros przy ulicy Zamenhofa. Wystarczy znaleźć samochód oznaczony logo Caritas. Pomóc można także przekazując datki finansowe - pozwolą one na przygotowanie Wigilii dla potrzebujących, która każdego roku gości blisko 2000 osób na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dary można też cały czas przynosić do siedziby Caritas przy Rynku Wildeckim oraz do każdej z jadłodajni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
36.31 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro