Reklama
Reklama

Poznań: strażnik więzienny miał przyjąć łapówkę. Trafił do aresztu

fot. Radomil / Wikipedia

10 lat więzienia grozi funkcjonariuszowi Służby Więziennej dotychczas pracującemu w poznańskim areszcie, który miał przyjąć łapówkę. Mężczyzna trafił do aresztu. Zatrzymano także dwie osoby, które wręczały mu pieniądze.

Jak informuje Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, 12 i 13 września doszło do zatrzymania trzech osób w związku z przyjmowaniem i wręczaniem łapówki. Łapówkę miał przyjąć strażnik więzienny z poznańskiego Aresztu Śledczego. - Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty wręczenia pieniędzy w ustalonej kwocie w zamian za określone, niezgodne z prawem zachowanie funkcjonariusza Służby Więziennej. Natomiast funkcjonariusz jest podejrzany o przyjęcie wspomnianej wyżej korzyści majątkowej. Zachowanie stanowiące naruszenie prawa polegało na nieuprawnionej pomocy w czasie odbywania kary pozbawienia wolności i wykonywania tymczasowego aresztowania - tłumaczy.

Funkcjonariusz Służby Więziennej trafił na dwa miesiące do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia, podobnie jak mężczyznom, którzy wręczali mu pieniądze.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro