Reklama
Reklama

Będzie więcej połączeń z Ławicy? W Poznaniu może powstać baza tanich linii

fot. wikipedia

Czy liczba połączeń z Ławicy ulegnie zwiększeniu? To możliwe, bo zlokalizowanie w Poznaniu swojej bazy rozważa irlandzki Ryanair. Sprawa nie jest jednak przesądzona, bo o współpracę z przewoźnikiem walczy jeszcze kilka innych obiektów w Polsce.

Ryanair chce w przyszłym roku otworzyć jedną lub dwie bazy operacyjne na terenie naszego kraju. Jak informuje portal fly4free.pl, linie odbiorą wkrótce 50 nowych samolotów, co pozwoli na powiększenie siatki połączeń.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Rywalami Poznania są Łódź, Szczecin i Rzeszów. Zbazowanie samolotu na danym lotnisku bezpośrednio wpływa na większą liczbę tras i przypływ pasażerów.

- Od samego początku, gdy Ryanair zaczął otwierać bazy w Polsce, jesteśmy na krótkiej liście faworytów. I uważam, że teraz w końcu się tej bazy doczekamy, bo Poznań to atrakcyjny kierunek dla irlandzkiej linii - mówi Mariusz Wiatrowski, prezes lotniska Poznań-Ławica.

Na razie nie wiadomo kiedy poznamy decyzję irlandzkiego przewoźnika. Obecnie z Poznania samolotami Ryanair można dolecieć m.in. do Londynu, Rzymu, Dublina czy na Maltę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
44.76 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro