Warta w końcu wygrała na wyjeździe. Świetny mecz bramkarza Zielonych

Warta Poznań po bardzo ciekawym spotkaniu pokonała 3:2 Gryfa Wejherowo. Dla Zielonych oznacza to pierwsze zdobyte na wyjeździe punkty w sezonie 2016/17 drugiej ligi. Świetny mecz rozegrał Tomasz Laskowski.

Piłkarze trenera Tomasza Bekasa do tej pory fatalnie radzili sobie na wyjazdach i nic dziwnego, że to gospodarze uznawani byli za faworytów. Jako pierwsi z gola mogli jednak cieszyć się goście:w 13. minucie zz pola karnego uderzył Filip Brzostowski, piłka odbiła się rykoszetem od jednego z obrońców i trafiła do siatki.

Po pięciu minutach było już 1:1. Po dokładnie rozegranej akcji strzałem w długi róg wyrównał Przemysław Mońka.

Do przerwy Zieloni prowadzili 2:1. Drugą bramkę dla Warty zdobył Michał Ciarkowski, zamykając dośrodkowanie Krzysztofa Biegańskiego. Goście od 39. minuty musieli jednak radzić sobie w dziesiątkę: drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył wówczas Franciszek Siwek.

Po zmianie stron Warta szybko zdobyła trzecią bramkę. Po raz kolejny w tym sezonie błysnął Jan Paczyński, świetnie podając do Łukasza Białożyta, a ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Goście zdobycie trzech punktów zawdzięczają w dużej mierze świetnej formie Tomasza Laskowskiego. Golkiper Zielonych w 68. minucie obronił rzut karny, zaliczył także kilka świetnych interwencji, m.in. w sytuacjach sam na sam, naprawiając błędy kolegów z defensywy.

Gospodarze w końcówce zdobyli jeszcze bramkę kontaktową, na więcej zabrakło im już czasu. Dzięki zwycięstwu Warta ma 9 punktów i awansowała na 15. miejsce w II lidze, łapiąc kontakt ze środkiem tabeli: zajmująca 10. lokatę Polonia Warszawa ma tylko punkt więcej.

Gryf Wejherowo - Warta Poznań 2:3 (1:3)

Gryf: Leleń - Brzuzy, Nadolski, Szur (Wicon 54"), Dampc (Górski 84"), Ciechański, Łysiak, Mońka, Czerwiński (Czychowski 54"), Klimczak, Chwastek

Warta: Laskowski- Siwek, Dejewski, Fiedosewicz, Brzostowski, Białożyt (Szynka 79"), Cywiński, Biegański, Chromiński, Ciarkowski (Spławski 87"), Paczyński (Paczyński 69")

Bramki: Mońka18", Ciechański 89" - Brzostowski 13", Ciarkowski 27", Białożyt 48"