Reklama

Posłanka Nowoczesnej obdzwania szkoły by nie szły na Smoleńsk

fot. Anna Kowalik/facebook.com/joanna.schmidt.nowoczesna

W czwartek informowaliśmy o jarocińskim Starostwie Powiatowym, które postanowiło ufundować uczniom szkół ponadgimnazjalnych bilety na film Smoleńsk. Takim działaniom sprzeciwia się posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, która dzwoni do dyrektorów poznańskich szkół z apelem o rozwagę przy organizacji wyjść na Smoleńsk.

Szczegółowo o inicjatywie starosty jarocińskiego pisaliśmy w czwartek. Jarociński starosta Bartosz Walczak uzasadniał, że to film historyczny, a docieranie do młodych ludzi innymi sposobami niż przez książkę to dobra metoda nauki. Już wcześniej Minister Edukacji Narodowej podzieliła się w mediach opinią, że szkoły powinny iść na "Smoleńsk".

Takie stawianie sprawy nie podoba się posłance Joannie Schmidt -Gdy słyszę od minister Zalewskiej, że szkoły powinny iść na "Smoleńsk", bo to film historyczno-edukacyjny, a potem czytam, że Starostwo w Jarocinie wykupuje bilety dla uczniów, chwytam za telefon. Dziś dzwoniłam do poznańskich szkół, przestrzegając je przed próbami indoktrynacji - napisała przedstawicielka Nowoczesnej, która swoją akcję zamierza kontynuować w najbliższych dniach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro