Reklama
Reklama

Kiedy pod INEA Stadionem stanie lokomotywa? Znamy konkretną datę (wizualizacja)

fot. fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka - archiwum
fot. fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka - archiwum

Akcja "Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska" dobiega końca. Parowóz Ty51-183 jest już gotowy, a pod INEA Stadionem trwają prace budowlane. Kiedy kibice zobaczą pod stadionem Lecha Poznań lokomotywę?

Pomysł narodził się prawie 2 lata temu. Dzięki działaniom marki Lech Pils i Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań udało się pozyskać lokomotywę, która stanie się symbolem Kolejorza. Pojazd pochodzi z parowozowni w Wolsztynie.

- Ze stadionem ściśle związane są historia i wspomnienia. To element klubowej tożsamości. Udało się spełnić marzenia kibiców, a prace trwały prawie 2 lata - mówi dyrektor marketingu Lecha Poznań.

- Parowóz stanie na rogu ulic Bułgarskiej i Rumuńskiej. Zależało nam, żeby jego otoczenie było w miarę "naturalne". Pojawi się m.in. nawiązanie do dawnych jupiterów, chcieliśmy położyć akcent na nawiązaniach do historii - tłumaczył Grzegorz Tracz, architekt odpowiedzialny za projekt.

Lokomotywę poddano renowacji w Fabrykce Pojazdów Szynowych H. Cegielskiego. - Pojazd jest już gotowy i czeka na transport. Obecnie trwają prace budowlane przy stadionie, które zakończą się 5 października. W nocy z 8 na 9 października odbędzie się transport parowozu - tłumaczy Wojciech Terpiłowski, kierownik działu promocji i reklamy Lecha Poznań.

Lokomotywa drogą kolejową trafi na Górczyn, a stamtąd zostanie przewieziona pod INEA Stadion. Ze względu na rozmiar ładunku transport musi odbywać się w nocy.

16 października Lech podejmie na INEA Stadionie Wisłę Kraków. To wtedy kibice Kolejorza będą mogli po raz pierwszy zobaczyć lokomotywę w pełnej krasie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro