Reklama

Galeria Malta vs. Posnania: popularne sklepy przenoszą się do nowego centrum handlowego

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Choć otwarcie centrum handlowego Posnania planowane jest na 19 października, już wraz z końcem września z Galerii Malta znikną popularne sklepy wchodzące w skład grupy Inditex - m.in. Zara. Będą działać po sąsiedzku - w otwieranej Posnanii.

Nie jest tajemnicą, że otwarcie kolejnego centrum handlowego w Poznaniu - Posnanii, to kiepska informacja dla już działających obiektów tego typu w naszym mieście. Walczyć o klienta musi m.in. Galeria Malta, która znajduje się po sąsiedzku. I choć Posnania zostanie otwarta dopiero w połowie przyszłego miesiąca, zmiany w Galerii Malta mają zajść już na koniec tego miesiąca.

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, wraz z końcem września z Galerii Malta wyprowadzą się sklepy wchodzące w skład grupy Inditex. Klienci w październiku nie zrobią tu więc zakupów w Zarze, Bershce, Oysho, Massimo Duti, Pull&Bear oraz w Stradivariusie. Sklepy otworzą się w Posnanii. Właściciele Galerii Malta zapewniają, że w miejscu zamykanych sklepów pojawią się nowe propozycje dla klientów, a rozmowy z nowymi najemcami są już zaawansowane. Dodatkowo Malta walczy o klienta organizując promocję, w której za wydane 300 złotych oferujemy klientom bon na 30 lub 45 złotych (w zależności od tego, kiedy zdecydujemy się go wykorzystać).

Posnania ma być największym centrum handlowym w Wielkopolsce i jednym z największych w Polsce. Znajdzie się tu 40 wielko- i średnio- powierzchniowych sklepów, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni. Po otwarciu ma tu pracować nawet 3500 osób. I choć wielu poznaniaków przyznaje, że kolejna galeria handlowa nie jest w mieście potrzebna, na otwarciu z pewnością będzie tu można zobaczyć tłumy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro