Reklama
Reklama

Więcej kopert dla dostawców w centrum. Do końca września są bezpłatne

fot. ZDM
fot. ZDM

W związku z wprowadzeniem zmian w centrum miasta związanych z rozszerzeniem Strefy Tempo 30, zmieniła się liczba miejsc parkingowych dla aut. Problem dostaw do sklepów czy restauracji mają rozwiązać specjalne koperty. Kilkanaście powstało na ulicach Ratajczaka, Święty Marcin i Pl. Wolności. Do końca września korzystanie z nich jest bezpłatne.

Już w środę pisaliśmy, że na ulicy Ratajczaka powstało 5 kopert dla dostawców - dwie pomiędzy ulicami Św. Marcin a 27 Grudnia, a trzy na odcinku od ul. Św. Marcin do Taczaka. Jest ich więcej. Przygotowano już 11 takich kopert - dodatkowe znajdują się na pl. Wolności (jedna) i na Świętym Marcinie (5). Ostatnia powstaje jeszcze na Świętym Marcinie na wysokości ulicy Gwarnej.

- Stolica Wielkopolski jako jeden z pierwszych ośrodków miejskich w kraju chce ucywilizować problem dostaw towarów w centrum miasta: skończyć z niszczeniem chodników przez dostawczaki, blokowaniem bram czy postojem na światłach awaryjnych - zapowiada Agata Kaniewska z ZDM.

Kierowcy samochodów dostawczych mogą korzystać bezpłatnie z kopert do końca września. Następnie podmioty gospodarcze wykorzystujące koperty będą musiały płacić za to, że się tam zatrzymują. - Na "kopertach dla dostaw" dozwolony jest postój uprawnionych podmiotów do 15 minut. Czas postoju będzie potwierdzony zegarem parkingowym wydawanym przez ZDM i umieszczonym za przednią szybą pojazdu. Na zegarze parkingowym, wystawionym w pojeździe w miejscu widocznym dla kontrolera, kierowca zobowiązany jest wskazać czas rozpoczęcia parkowania - dodaje. Jedna koperta może być wykorzystywana przez kilka podmiotów.

Ile to kosztuje? Za 6 miesięcy trzeba zapłacić 120 złotych, jeśli zdecydujemy się na kopertę najbliższą adresowi, pod którym działa podmiot. 300 złotych to opłata, jeśli decydujemy się na dowolną lokalizację. Abonament wykupuje się w Zarządzie Dróg Miejskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro