Reklama

Razem rozpoczyna akcję "Zero Tolerancji" wymierzoną w skrajną prawicę

fot. mat. prasowe

Działacze Partii Razem zainaugurowali w czwartek kampanię "Zero Tolerancji", której celem jest napiętnowanie współpracy polityków, urzędników ze środowiskami skrajnie prawicowymi.

Od kilku miesięcy nasilają się w Polsce ataki o charakterze rasistowskim, a organizacje skrajnie prawicowe zapraszane są do udziału w uroczystościach patriotycznych. Sprzeciwiają się temu członkowie partii Razem, którzyzainaugurowali w czwartek akcję Zero Tolerancji -Razem nie będzie patrzeć bezczynnie na bratanie się władz z brunatnymi bojówkarzami. Już teraz pod adresem www.zero-tolerancji.pl można zgłaszać wszelkie przypadki współpracy polityków, urzędników i instytucji publicznych ze skrajną prawicą - mówił w czasie konferencji prasowej Maciej Konieczny z zarządu partii.

Na utworzonej stronie internetowej będzie publikowana listaposłów, senatorów, radnych, burmistrzów oraz prezydentów miast, którzy współpracują z organizacjami skrajnej prawicy. Jednocześnie członkowie razem zwrócili uwagę na bagatelizowanie przez Ministra Spraw Wewnętrznych aktów rasistowskiej przemocy -Będziemy naciskać na prokuraturę Zbigniewa Ziobry i nadzorującego służby ministra Błaszczaka, aby wywiązywali się ze swoich obowiązków. Przypominamy: podżeganie do nienawiści i przemocy to poważne przestępstwa - dodawał Konieczny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro