Reklama
Reklama

Od piątku godzina jazdy rowerem miejskim za darmo

W piątek w Poznaniu rozpoczynają się atrakcje w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jedną z nich jest możliwość korzystania z roweru miejskiego przez godzinę za darmo. Na zakończenie wydarzeń, w przyszły czwartek, posiadacze ważnych dowodów rejestracyjnych samochodu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony jest 22 września, ale zawsze już na tydzień przed tym dniem odbywa się wiele wydarzeń mających na celu promowanie zrównoważonego transportu. W tym roku nie będzie inaczej.

Już od piątku przez tydzień miłośnicy rowerów będą mogli przez godzinę za darmo korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Promocja będzie obowiązywać do 22 września. Na sobotę, 17 września, zaplanowano rodzinny piknik w Parku Jana Pawła II. Jego uczestnicy mają się przekonać, że komunikacja miejska to lepszy wybór niż poruszanie się po mieście samochodem. Będą gry i zabawy dla maluchów, a także atrakcje z możliwością zdobycia nagród - balonów, piłek, czy map rowerowych. Zaprezentowany tu także zostanie autobus Solaris z napędem hybrydowym.

Tego samego dnia, w sobotę, po torach tramwajowych kursować będzie tramwaj typu N. Zorganizowany zostanie również Park(ing) Day - kilkadziesiąt miejsc parkingowych w różnych lokalizacjach zamieni się na jeden dzień w miejsca do spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Na zakończenie Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w przyszły czwartek, odbędzie się Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia posiadacze ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej organizowanej przez poznański ZTM. Jeden dowód upoważnia jedną osobę do bezpłatnego przejazdu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.34 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro