Reklama
Reklama

Od piątku godzina jazdy rowerem miejskim za darmo

W piątek w Poznaniu rozpoczynają się atrakcje w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jedną z nich jest możliwość korzystania z roweru miejskiego przez godzinę za darmo. Na zakończenie wydarzeń, w przyszły czwartek, posiadacze ważnych dowodów rejestracyjnych samochodu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Europejski Dzień Bez Samochodu obchodzony jest 22 września, ale zawsze już na tydzień przed tym dniem odbywa się wiele wydarzeń mających na celu promowanie zrównoważonego transportu. W tym roku nie będzie inaczej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Już od piątku przez tydzień miłośnicy rowerów będą mogli przez godzinę za darmo korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Promocja będzie obowiązywać do 22 września. Na sobotę, 17 września, zaplanowano rodzinny piknik w Parku Jana Pawła II. Jego uczestnicy mają się przekonać, że komunikacja miejska to lepszy wybór niż poruszanie się po mieście samochodem. Będą gry i zabawy dla maluchów, a także atrakcje z możliwością zdobycia nagród - balonów, piłek, czy map rowerowych. Zaprezentowany tu także zostanie autobus Solaris z napędem hybrydowym.

Tego samego dnia, w sobotę, po torach tramwajowych kursować będzie tramwaj typu N. Zorganizowany zostanie również Park(ing) Day - kilkadziesiąt miejsc parkingowych w różnych lokalizacjach zamieni się na jeden dzień w miejsca do spędzania czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Na zakończenie Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w przyszły czwartek, odbędzie się Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia posiadacze ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu będą mogli korzystać bezpłatnie z komunikacji miejskiej organizowanej przez poznański ZTM. Jeden dowód upoważnia jedną osobę do bezpłatnego przejazdu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro