Reklama
Reklama

CH Posnania: ustawiono rzeźbę dziewczynki. Przerobili ją na... Ryszarda Grobelnego

Rzeźba, która stanęła przy CH Posnania, przerobiona przez internautę | fot. Aleksander Łukaszenko o Polsce / Facebook
Rzeźba, która stanęła przy CH Posnania, przerobiona przez internautę | fot. Aleksander Łukaszenko o Polsce / Facebook

Przy centrum handlowym Posnania pojawiła się spora rzeźba przedstawiająca dziewczynkę z uniesioną dłonią rysującą słońce. Choć montaż rzeźby jeszcze się nie zakończył, internauta już przerobił monument dorabiając mu głowę... Ryszarda Grobelnego, któremu poznaniacy powinni "dziękować" za kolejną galerię handlową w mieście.

19 października otwarte zostanie centrum handlowe Posnania. Obecnie przy budynku, a także w jego wnętrzu trwają prace wykończeniowe. W tym tygodniu przy wejściu głównym, zlokalizowanym w pobliżu skrzyżowania Jana Pawła II / Kórnicka, pojawiła się duża rzeźba. Przedstawia dziewczynkę z uniesioną dłonią rysującą słońce. Na jej ramieniu stoi ptak.

Jak ustalił Głos Wielkopolski, autorem rzeźby jest David Mesguich, a instalacja nazywa się "Lucie" (tak na imię ma córka artysty). Rzeźba ma symbolizować przyszłość, a także wolność i zmienianie świata na lepsze. Takich projektów ma być w Posnanii więcej.

Choć montaż rzeźby jeszcze się nie zakończył, już wzbudza ona spore emocje. Wykorzystał to twórca facebookowego profilu "Aleksander Łukaszenko o Polsce", który przerobił zdjęcie z rzeźbą dorabiając jej... głowę Ryszarda Grobelnego. - Dziś przed galerią handlową Posnania stanął posąg Ryszarda Grobelnego. Jest to piękny wyraz dozgonnej wdzięczności dyrekcji APSYSu za umożliwienie wybudowania gigantycznej galerii handlowej w miejscu, gdzie miała powstać nowa, zrównoważona dzielnica mieszkaniowa. Zamówiony został też drugi pomnik - radnego Wojciecha Kręglewskiego. Niestety podczas transportu się potłukł na rondzie Kaponiera, gdzie przypadkowo zahaczył o słup i wpadł do przejścia podziemnego - czytamy na Facebooku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro