Reklama
Reklama

Poznański biurowiec z nagrodą dla Budynku Roku

fot. CDF Architekci / Facebook
fot. CDF Architekci / Facebook

Biurowiec Ubiq 34 powstał na terenie dawnej jednostki koszarowej XV Pułku Ułanów Poznańskich. Jeszcze przed budową, gdy zaprezentowano projekt, zbierał pozytywne recenzje. Właśnie otrzymał nagrodę dla Budynku Roku w prestiżowym konkursie.

Na Ubiq 34 składają się trzy budynki. Dwa z nich ukończono wiosną ubiegłego roku, a kolejny powstaje (prace wykończeniowe). To połączenie nowoczesności i zabytkowych wnętrz. Obiekty powstały z myślą o przeznaczeniu ich na biura, a także restaurację. W kończonym obecnie budynku mają się odbywać wystawy czy konferencje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W projekcie, którego autorem są architekci z pracowni CDF Architekci, zwrócono uwagę nie tylko na zabytkowy budynek znajdujący się na działce, ale także na rosnącą tu zieleń. Starodrzew (kasztanowce i inne gatunki drzew) w większości nie zostały wycięty. Projekt zakładał bowiem minimalną ingerencję w już istniejącą tu zieleń.

W tym tygodniu poznański budynek doceniono podczas Festiwalu Architektury, w trakcie którego przyznawano nagrody w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze. Ubiq 34 otrzymał główną nagrodę - Budynek Roku, a także nagrodę w kategorii Renowacja Zabytku. Nie są to pierwsze wyróżnienia dla tej realizacji. Wiosną ten sam obiekt otrzymał Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich w kategorii obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
55.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro