Warta nadal bez wygranej

Piłkarze Warty Poznań zremisowali w sobotę z Wisłą Płock 1:1 w spotkaniu 5. kolejki II ligi. Prowadzenie dla Zielonych uzyskał na początku spotkania Paweł Posmyk, a wyrównanie padło po samobójczej bramce Pawła Iwanickiego. Mecz obejrzało 700 widzów.

Podopieczni Ryszarda Łukasika spotkanie z faworyzowaną Wisłą Płock rozpoczęli znakomicie. Już w 3 minucie Maciej Truszczyński dośrodkował z lewej strony do Pawła Posmyka, który głową zdobył bramkę dla Warty. W następnych minutach groźnie atakowali gości, ale Jakub Szmatuła był na posterunku.

Zieloni na kanonadę Wisły groźnie odpowiedzieli dopiero w końcówce połowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Magdziarz, a główka Pawła Posmyka trafiła w poprzeczkę "świątyni" Jakuba Skrzypca.

Po przerwie przewagę w "Ogródku" mieli podopieczni Czesława Jakołcewicz, który w swojej trenerskiej karierze prowadził Wartę w latach 1994-1999. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w 57. minucie kiedy strzał Krzysztofa Kretkowskiego zablokowali obrońcy, a zmierzającą do bramki dobitkę Adriana Mierzejewskiego obronił Szmatuła.

Niestety w 79. minucie poznaniacy stracili bramkę. Z linii pola karnego groźnie strzelał Karol Gregorek i ponownie dobrą interwencją popisał się Szmatuła, który lewą ręką sparował piłkę na słupek. Odbita piłka spadła tuż pod nogę Pawła Iwanickiego, który naciskany przez Rafała Lasockiego skierował piłkę do własnej bramki. Do końca spotkania wynikł nie uległ zmianie.

Warta Poznań - Wisła Płock 1:1 (1:0)
Bramki: Paweł Posmyk (3) - Paweł Iwanicki (78 - samob.).
Żółte kartki: Przemysław Otuszewski - Robert Górski, Jarosław Krzyżanowski.
Sędzia: Łukasz Bartosik (Kraków)
Widzów: 700

Warta: Szmatuła - Cudny, Najewski, Jankowski, Truszczyński - Magdziarz, Lewandowski (45. Otuszewski), Ngamayama, Iwanicki - Posmyk (74. Łukasik), Piosik (62. Żarczyński).

Wisła: Skrzypiec - Michálek, Żytko, Lasocki, Górski (72. Sielewski) - Peszko, Krzyżanowski, Zawadzki (46. Kretkowski), Mierzejewski - Gregorek, Bania (90. Dylewski).