Reklama

Wierni Polsce nie chcą Pride Week w Poznaniu: "publiczne propagowanie zgorszenia i demoralizacji"

Jedna z manifestacji Wiernych Polsce
Jedna z manifestacji Wiernych Polsce

Poznański Związek Patriotyczny Wierni Polsce w piątek chce zorganizować manifestację przed Urzędem Miasta. W ten sposób ma zamiar wyrazić sprzeciw wobec Pride Week - tygodnia imprez, pokazów, warsztatów o tematyce LGBT+ - a także urzędnikom, którzy wydali zgodę na organizację wydarzenia.

Związek Patriotyczny Wierni Polsce, na którego czele stoi Bogdan Freytag, zapowiada kolejną manifestację w Poznaniu. Na swoim koncie mają już protesty m.in. przeciwko "najazdowi islamu na Europę" i przeciwko temu, by Polska "stała się drugą Palestyną". To oni wyzywali pomysłodawców ustawienia tęczy na pl. Zbawiciela między innymi od zboczeńców, a także uzbierali kilkadziesiąt tysięcy podpisów osób przeciwnych wystawieniu spektaklu "Golgota Picnic" w ramach Festiwalu Malta. W ostrych słowach wypowiadali się także na temat tego, że miasto nie pozwoliło na postawienie 5-metrowej figury Chrystusa na pl. Mickiewicza.

Tym razem Wierni Polsce będą manifestować w związku ze zbliżającym się Pride Week - tygodniem imprez, pokazów, warsztatów o tematyce LGBT+. Pride Week rozpocznie się w Poznaniu w niedzielę i potrwa tydzień, a zakończy go Marsz Równości, podczas którego trasa przemarszu ma być udekorowana tęczowymi flagami.

Zdaniem Wiernych Polsce Pride Week to "szydzenie z wiary katolickiej oraz publiczne propagowanie zgorszenia i demoralizacji". Manifestacja rozpocznie się w piątek, 16 września o 13.00 przed Urzędem Miasta. Ma być sprzeciwem nie tylko wobec samej idei Pride Week, ale też wobec władz miasta, które zgodziły się na organizację takiej imprezy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro