Reklama
Reklama

Komorniki: od poniedziałku kolejne utrudnienia na węźle autostradowym

fot. Autostrada Wielkopolska

W poniedziałek, 19 września, na węźle autostradowym Poznań Komorniki rozpocznie się druga część prac związanych z remontem łącznic. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami, które mogą potrwać do końca października.

Tym razem remont łącznic na węźle zostanie podzielony na 11 etapów i będzie dotyczyć głównie pasów jezdni na wiadukcie nad autostradą A2 w ciągu ulic Poznańskiej i Głogowskiej. Prace obejmują wymianę warstwy wiążącej oraz ścieralnej. Autostrada Wielkopolska wyjaśnia, że inwestycja ma potrwać maksymalnie do końca października.

W pierwszym etapie, który rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek i potrwa do środy, 21 września, zamknięty zostanie pas szybki jezdni zachodniej w ciągu ulicy Głogowskiej/Poznańskiej w stronę Wrocławia. Auta będą mogły korzystać tylko z pasa wolnego.

W czwartek, 22 września, ruszy drugi etap prac. Będzie się wiązać z zamknięciem pasa wolnego i awaryjnego również na jezdni zachodniej ulicy Głogowskiej/Poznańskiej w stronę Wrocławia. Auta będą jeździć pasem szybkim.

Dzień później, w piątek, zaplanowano III etap. Do już zamkniętych pasów ruchu jezdni zachodniej z etapu drugiego dołączą zamknięty wjazd na łącznicę A (objazd łącznicami H, F, D), a także zamknięty wyjazd z łącznicy B (objazd łącznicą C do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia).

Czwarty etap ruszy w sobotę, 24 września. Wciąż zamknięte pozostaną pasy ruchu na ul. Głogowskiej/Poznańskiej z drugiego etapu, ale zmienią się zamknięte łącznice. - Zamknięty będzie wjazd na łącznicę H - objazd przez rondo CH Auchan oraz ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera. Zamknięty będzie też wyjazd z łącznicy G - objazd łącznicami F, D, B - wyjaśnia Autostrada Wielkopolska. W niedzielę i poniedziałek (25 i 26 września) wszystkie łącznice będą otwarte, ale pasy ruchu na ul. Głogowskiej/Poznańskiej wciąż będą zamknięte zgodnie z organizacją ruchu z etapu II.Oto pozostałe zmiany, z którymi muszą się liczyć kierowcy (za Autostradą Wielkopolską):

V ETAP: 27-30.09 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem wolnym.

VI ETAP: 03.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania, ruch prowadzony pasem szybkim.

VII ETAP: 04.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę E - objazd łącznicami D, B, H. Zamknięty wyjazd z łącznicy F - objazd łącznicą G oraz ul. Poznańską, Daimlera, Fabianowską, Sycowską i Opłotki oraz koło ronda CH Auchan.

VIII ETAP: 5.10 Zamknięcie pasa wolnego i awaryjnego jezdni wschodniej ul. Poznańskiej i Głogowskiej w kierunku Poznania - ruch pasem szybkim. Zamknięty wjazd na łącznicę D - objazd do w. Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia. Zamknięty wyjazd z łącznicy C - objazd łącznicami B, H, F. 6-7.10 organizacja ruchu funkcjonować będzie wg etapu VI (łącznice funkcjonują)

IX ETAP: 8-11.10 Zamknięcie pasa wolnego i środkowego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania od strony zachodniej - ruch prowadzony pasem szybkim jedni zachodniej, a następnie przeniesiony pod prąd na pas szybki jezdni wschodniej w kierunku Poznania.
Objazdy:
Dojazd na ul. Daimlera od strony Poznania: przez rondo koło C.H Auchan następnie ulicami Opłotki, Sycowska, Fabianowska i Daimlera.
Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania, Wrocławia i A2: ul. Daimlera , Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
Dojazd na ul. Magazynową od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
Dojazd na ul. Magazynową od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

X ETAP: 12-13.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie skrzyżowania w części centralnej - ruch prowadzony pasem środkowym. Zamknięcie pasa szybkiego i środkowego jezdni wschodniej w kierunku Poznania - ruch prowadzony pasem wolnym.
Objazd:
Dojazd na ul. Daimlera od strony Wrocławia I ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia przez rondo C.H Auchan, dalej ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
Dojazd z ul. Daimlera w kierunku Poznania i A2: ul. Daimlera, Fabianowską, Sycowską, Opłotki, przez rondo C.H Auchan.
Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

XI ETAP: 14-17.10 Zamknięcie pasa szybkiego jezdni zachodniej ul. Poznańskiej w kierunku Wrocławia przy skrzyżowaniu ul. Daimlera i Magazynowej oraz zamknięcie pasa szybkiego i wolnego jezdni wschodniej w kierunku Poznania. Zamknięty zjazd na ul. Magazynową po stronie wschodniej.
Objazd:
Do ul. Daimlera od strony Wrocławia i ulicy Magazynowej: ul. Poznańską, Głogowską do węzła Głogowska/Kowalewicka, powrót w kierunku Wrocławia następnie przez rondo koło C.H Auchan, ul. Opłotki, Sycowską, Fabianowską i Daimlera.
Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Poznania: ul. Poznańską i Nizinną w Komornikach.
Dojazd do ulicy Magazynowej od strony Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.
Dojazd z ulicy Magazynowej w kierunku Poznania i Wrocławia: ul. Nizinną w Komornikach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
19.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro