Reklama

Wielkopolscy policjanci wzięli udział w międzynarodowej akcji przeciwko przestępczości samochodowej

W ostatnich dniach Polscy policjanci brali udział w międzynarodowej akcji CARS, która wymierzona była w zorganizowane grupy zajmujące się przestępczością samochodową. Spore sukcesy odnieśli też wielkopolscy policjanci.

Akcja CARS prowadzona była jednocześnie na terenie dwudziestu siedmiu europejskich krajów. Za jej koordynację na terenie Polski odpowiadała Komenda Główna Policji, a do współpracy zaproszono przedstawicieli innych służb tj. Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa czy Inspekcja Transportu Drogowego. W ramach działań przeprowadzono kontrole warsztatów samochodowych, magazynów. Działania prowadzili również wielkopolscy policjanci - Policjanci z Pleszewa odnaleźli samochód ciężarowy Volvo skradziony w Szwecji. Funkcjonariusze z Międzychodu odzyskali osobową Toyotę skradzioną w Danii, a kryminalni z Kalisza zabezpieczyli quada skradzionego w Polsce. W związku z tymi realizacjami zostało zatrzymanych kilkadziesiąt osób podejrzanych o różne przestępstwa kryminalne - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
1.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro