Reklama
Reklama

Opuścili mieszkanie zostawiając w środku psa. Bez jedzenia i wody

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

W budynku przy ulicy Chociszewskiego należącym do prywatnego właściciela mieszkała rodzina z psem. Gdy zabrakło im pieniędzy na opłacanie czynszu, wyprowadzili się. W lokalu zostawili jednak zwierzaka. Prawdopodobnie przez tydzień był zamknięty bez jedzenia i wody. Właścicielowi psa grozi do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w budynku przy ulicy Chociszewskiego. - Jedno z mieszkań na trzecim piętrze wynajmował mężczyzna, który mieszkał tam wraz ze swoją rodziną i psem - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. W pewnym momencie lokatorom zabrakło pieniędzy na opłacanie czynszu. - Zarządca nieruchomości o zaległe płatności upominał się do czasu odłączenia numeru telefonu. Wtedy postanowił sam odwiedzić lokatorów. Ku jego zdziwieniu mieszkanie było opuszczone - dodaje.

W lokalu panował ogromny bałagan. Ale poza porozrzucanymi przedmiotami właściciel znalazł w mieszkaniu także porzuconego psa. - Prawdopodobnie od tygodnia siedział w kuchni zanieczyszczonej odchodami. Zwierzę nie miało ani jedzenia, ani wody.

Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt i strażników z Eko Patrolu. Czworonoga przewieziono do schroniska, gdzie zaopiekował się nim weterynarz. Zwierzę jest wystraszone, ale jego stan oceniono jako dobry. Właścicielowi psa grozi do 2 lat więzienia za niehumanitarne traktowanie zwierzęcia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro