Kładka nad Wartą wciąż z zakazem wstępu. "Wystawiają mandaty"
Nie wiadomo czy w tym roku uda się wybudować dojścia do kładki nad Wartą łączącej Starołękę i Dębiec. Choć konstrukcja od miesięcy jest gotowa, mieszkańcy korzystają z niej nielegalnie narażając się na otrzymanie mandatu. Dopiero po wybudowaniu chodników i oświetlenia w pobliżu konstrukcji mieszkańcy będą mogli oficjalnie z niej korzystać.
Nowa kładka na moście łączącym Dębiec i Starołękę została ukończona w grudniu ubiegłego roku. Od początku piszemy, że pomyślne przejście odbioru nie oznacza, że z kładki można oficjalnie korzystać. Aby mieszkańcy chodzili po niej legalnie, konieczne jest wykonanie dodatkowych prac - wybudowanie chodników na dojściach do konstrukcji, a także zamontowanie oświetlenia. Tym ma się zająć miasto (kładkę wybudowało PKP PLK).
Już w czerwcu pisaliśmy, że w sprawie chodników niewiele się dzieje. Wiosną przy kładce ustawiono tablice z informacją "Przejście Zabronione Dla Osób Nieupoważnionych". Dziś czytelnicy alarmują, że mieszkańcy decydujący się na skorzystanie z kładki mogą dostać mandat.
Jeszcze kilka miesięcy temu tłumaczono nam, że do końca sierpnia przygotowana zostanie dokumentacja projektowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego kładkę na moście kolejowym nad Wartą z ul. Starołęcką oraz ścieżką rowerową w ul. Czechosłowackiej i Dolna Wilda. Niestety sytuacja się zmieniła. - Wykonanie zadania zostało powierzone Zarządowi Dróg Miejskich i Zakładowi Lasów Poznańskich. Warunkiem koniecznym będzie uzyskanie zgody PKP w zakresie prawa do dysponowania gruntem na cele budowlane oraz uzgodnienia przedmiotu zadania - zaznacza Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. - Projektowane dojścia znajdują się na terenie administrowanym przez PKP. Ze względu na fakt, że dotąd nie uzyskano wymaganej zgody oraz uzgodnienia dokumentacji projektowej, zmianie uległ termin opracowania dokumentacji wyznaczony na dzień 31 sierpnia 2016 roku. Niemniej jednak, Zarząd Dróg Miejskich czyni starania, by przedmiotowe zadanie zostało zrealizowane w roku bieżącym - dodaje.
Równocześnie Wudarski wyjaśnia, że do Zakładu Lasów Poznańskich należy wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej nieco długości ponad 0,5 km na odcinku od Dolnej Wildy do ulicy Ku Dębinie. - Do końca sierpnia wykonano ścieżkę na długości 455 metrów, od ul. Dolna Wilda, biegnącą przez działki gruntowe stanowiące własność Miasta Poznania. Pozostałe 109 metrów ścieżki, wymagające remontu nawierzchni, biegnące przez działki Skarbu Państwa (PKP) wymagały długotrwałej procedury uzyskania zgody PKP na realizację - kończy. Ostatecznie zgodę uzyskano. Po dopełnieniu wszystkich formalności brakujący fragment ścieżki ma zostać wykonany.
Najpopularniejsze komentarze