Reklama
Reklama

Wojewoda na pokazie "Smoleńska". Nowoczesna apeluje do szkół, by uczniowie nie chodzili na film

Kadr ze zwiastuna filmu Smoleńsk | fot. YouTube

W poniedziałek w kinie Apollo odbędzie się pokaz specjalny kontrowersyjnego filmu "Smoleńsk". Weźmie w nim udział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Tymczasem poznańska Nowoczesna będzie apelować do szkół i kuratorium, by uczniowie nie chodzili do kina na ten film.

W piątek do kin wszedł kontrowersyjny film "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze. Obraz przedstawia historię katastrofy smoleńskiej. Przez wielu nazywany jest filmem propagandowym. Emocje wzbudzał jeszcze kilka miesięcy przed premierą, gdy światło dzienne ujrzał zwiastun produkcji. Już pół roku temu reżyser filmu mówił podczas konferencji dotyczącej "prawdy o Smoleńsku", że jest przekonany, iż nad lotniskiem rozpylono mgłę. Z hipotezą skłaniającą się ku zamachowi mamy do czynienia przez cały film.

Dziś "Smoleńsk" można oglądać w kinach, ale nie zbiera pozytywnych recenzji. Na portalu filmowym Filmweb ma ocenę 2,7 na 10. W poniedziałek w kinie Apollo odbędzie się specjalny pokaz filmu. Weźmie w nim udział Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski z PiS.

Jak dowiedział się Puls Dnia, poznańska Nowoczesna wystąpi z apelem do dyrektorów poznańskich szkół oraz do kuratorium, by uczniowie nie chodzili na wycieczki do kina na film "Smoleńsk". Treść apelu mamy poznać we wtorek.

  • Aktualizacja
    wtorek, 13.09.2016 r., godz. 10.58
    Aktualizacja
    wtorek, 13.09.2016 r., godz. 10.58
    Apelujemy do wszystkich dyrektorów oraz nauczycieli poznańskich szkół, aby z dużym dystansem i roztropnością podchodzili do pomysłu organizowania przez szkołę wyjść do kina, dla swoich uczniów, w celu obejrzenia filmu
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro